שתף קטע נבחר

בזק לפני ההפרטה: רווח של 280 מיליון שקל

ההכנסות הסתכמו ב-2.77 מיליארד שקל - בדומה להכנסות ברבעון הקודם, וירידה בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, אם מנטלרים את השפעת האיחוד לראשונה של דו"חות יס ופלאפון. ההכנסות מתקשורת פנים ארצית ירדו ב-6%. בשורה התחתונה גדל הרווח ברבעון ב-67% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בעיקר עקב רווח הון שרשמה החברה ממכירת תאגיד הלווינות אינטלסט

חברת בזק סיימה את הרבעון הראשון של השנה ברווח של 280 מיליון שקל - גידול של 67% לעומת הרווח ברבעון המקביל אשתקד, ולעומת רווח של 104 מיליון שקל ברבעון הקודם.

 

ההכנסות הסתכמו ב-2.77 מיליארד שקל - בדומה להכנסות שנרשמו ברבעון הקודם. לעומת הרבעון המקביל אשתקד מדובר בגידול של 38% אולם מדובר בגידול שנבע מאיחוד מלא לראשונה של דו"חות פלאפון, הנשלטת ב-100% בידי בזק מאז אוגוסט אשתקד, ושל דו"חות YES, שאוחדו לראשונה החל מיוני אשתקד. בנטרול ההשפעה של האיחוד לראשונה, מדובר בירידה בהכנסות.

 

ההכנסות ממגזר התקשורת הפנים-ארצית הנייחת ירדו ברבעון ב-6% ל-1.2 מיליארד שקל, על רקע הפחתת התעריפים ביוני 2004, מירידה בתנועת השיחות והאינטרנט בחיוג, ומירידה בהכנסות ממכירת ציוד למינויים.

 

הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם ב-366 מיליון שקל - ירידה של 8% לעומת הרבעון המקביל. עם זאת, בשורה התחתונה חל כאמור גידול ברווח הנקי ל-280 מיליון שקל, על רקע הבדלים בסעיף הוצאות אחרות: אשתקד זקפה החברה הוצאות של 30 מיליון שקל בגין פרישת עובדים, ומנגד, השנה רשמה הכנסות של 88 מיליון שקל, בעיקר כתוצאה מרווח הון של 102 מיליון שקל ממכירת תאגיד הלווינות אינטלסט.

 

בזק יצרה תזרים מזומנים שוטף של 628 מיליון שקל ברבעון - לעומת 758 מיליון שקל ברבעון המקביל. בנטרול השפעת האיחוד לראושנה, מדובר בירידה חדה יותר של 213 מיליון שקל.

 

בשבוע הבא יגישו החברות המתמודדות על רכישת גרעין השליטה בבזק את הצעות המחיר. שתי קבוצות נותרו בהתמודדות: קבוצת איפקס-סבן-ארקין וקבוצתו של בני אלג'ם, הכוללת קרנות אמריקניות וקבוצת משקיעים ישראליים בראשות חברת הביטוח הפניקס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים