שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גידול בסחר החוץ עם אסיה ברבעון הראשון

  סחר החוץ של ישראל עם אסיה עלה ב-315 מיליון דולר. הייבוא גדל ב-22% והסתכם ב-1.5 מיליארד דולר; הייצוא למדינות אסיה גדל ב-5%, והסתכם ב-900 מיליון דולר

  ברבעון הראשון של 2005 גדל סחר החוץ (ללא יהלומים) של ישראל עם מדינות אסיה בכ-15% לעומת אשתקד, והסתכם ב-2.4 מיליארד דולר. כך עולה מסקירה שפרסם היום (ד') אגף הכלכלה באיגוד לשכות המסחר, בהתבסס על נתוני הלמ"ס.

   

  מהנתונים עולה כי היקף סחר החוץ של ישראל עם מדינות אסיה היווה ברבעון הראשון כ-16% מסך סחר החוץ של ישראל – 17.5% מסך כל הייבוא, ו-14.2% מסך כל הייצוא. סחר החוץ של ישראל עם מדינות אסיה כולל בעיקר את המדינות הודו, סין, יפן, טיוואן, מיאנמר, סינגפור, פיליפינים, קוריאה הדרומית ותאילנד.

   

  הייבוא של ישראל מאסיה עלה ב-22% ברבעון הראשון לעומת אשתקד, והסתכם ב-1.5 מיליארד דולר. ישראל מייבאת מאסיה בעיקר מכונות וציוד חשמלי (כולל טכנולוגיה מתקדמת), כלי רכב, טקסטיל, מוצרי תעשיות כימיות, פלסטיק ועץ.

   

  הייצוא מישראל לאסיה גדל ב-5% ברבעון הראשון לעומת אשתקד, והסתכם ב-900 מיליון דולר. ישראל מייצאת לאסיה בעיקר מכונות וציוד חשמלי (כולל טכנולוגיה מתקדמת), מכשירים וכלים אופטיים ומוצרי תעשיות כימיות.

   

  בהיקף הייבוא של ישראל מהודו חל גידול של 40% ברבעון הראשון לעומת אשתקד. בהיקף הייבוא מסין חל גידול של 31% לעומת אשתקד. בהיקף הייבוא מתאילנד חל גידול של 26%, בהיקף הייבוא מסינגפור חל גידול של 25%, ובהיקף הייבוא מדרום קוריאה חל גידול של 23%. בהיקף היצוא מהודו חל גידול של 100% ברבעון הראשון לעומת אשתקד. בהיקף הייצוא לטייוואן חל גידול של 14%, לסינגפור – 10%, ולסין – 4.2%. בהיקף הייצוא לתאילנד ולדרום קוריאה נרשמה ירידה של 18% ו-4% בהתאמה.

   

  לדברי נשיא איגוד לשכות המסחר' אוריאל לין, הגידול בסחר החוץ עם מדינות אסיה משקף תהליך בריא של השתלבות ישראל בשוק הגלובלי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  גידול בסחר חוץ עם אסיה
  צילום: איי פי
  מומלצים