שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן מדגיש: נתנגד למדינה זמנית
  אבו מאזן הדגיש כי הוא דבק בעמדה הפלסטינית הדורשת את הקמתה של מדינה פלסטינית בכל שטחי 1967 ולא בגבולות זמניים. לדבריו, בעתיד הוא יביא כל הסדר עם ישראל למשאל עם, בו יטלו חלק גם הפלסטינים בפזורה

  יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שב והביע את התנגדותו לרעיון המדינה הזמנית. בפגישה שנערכה היום (ד') ברמאללה עם אישי ציבור פלסטינים, אמר אבו מאזן כי הוא דבק בעמדה הפלסטינית הדורשת את הקמתה של מדינה פלסטינית בכל שטחי 1967.

   

  לאחרונה נשמעו מספר דיווחים ולפיהם ראש הרשות מוכן לדון בחיוב ברעיון להקים מדינה פלסטינית בגבולות זמניים, אולם אבו מאזן הביע באופן ברור עמדה המתנגדת לכך.

   

  לדבריו, הוא יביא למשאל עם בקרב כל הפלסטינים כל הסכם להסדר קבע שיושג עם הצד הישראלי. במשאל יטלו חלק הפלסטינים בשטחים והפליטים שבפזורה.

   

  ראש הרשות הביע את תקוותו כי המדינה הפלסטינית תהיה מדינה דמוקרטית שבה יחיה האזרח הפלסטיני בביטחון ובשלום, ושב והדגיש את נחישותו להגיע למצב שבו יישמר שלטון החוק וביטחון האזרח.

   

  הוא שב וביקר את המכשולים שמציבה ישראל, ואת הסחבת ביישום הבנות שארם א-שייח'. לדבריו, כל נסיגה מעזה חייבת להיות מלאה, מכל ההתנחלויות ומכל המעברים, ואמר כי הרשות חייבת לשלוט במעברי הגבול בין הרצועה ומצרים, "כי אחרת תהיה זו נסיגה לא אמיתית ולא מלאה", הדגיש.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  אבו מאזן. מתנגד לגבול זמני
  צילום: איי פי
  צילום: חנן גרינברג
  גבול מצרים. שליטה מלאה
  צילום: חנן גרינברג
  מומלצים