שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אוניברסיטת MIT עורכת כנס לנוסעים בזמן

  בסוף השבוע ייערך כנס לטיילי הזמן לדורותיהם. מארגן האירוע: "רוב הסיכויים הם נגדנו, אך שערו לעצמכם מה יקרה אם טייל זמן יופיע לאירוע"

  "אחד הפרדוקסים העיקריים של מסע בזמן עוסק באפשרות שהנוסע יהפוך בטעות לאביו או לאמו. אך משפחה רחבת אופקים תוכל להתמודד עם הפיכת אחד מבניה לאביו או לאמו. הבעיה העיקרית של מסע בזמן היא דקדוקית, ויש להתמודד איתה באמצעות מילון שילמד את הנוסעים לתאר משהו שעמד לקרות להם בעבר לפני שנמנעו מכך באמצעות מסע בזמן לעתיד".

   

  דאגלס אדאמס, "המסעדה בסוף היקום"

   

  "כנס מסע בזמן ייערך לפני שבועיים"

   

  אלמוני

   

  אחד האירועים שטיילי הזמן לא ירשו לעצמם לפספס (הם לא יכולים לפספס, אם חושבים על זה), הוא כנס נוסעי הזמן לדורותיהם שתערוך אוניברסיטת MIT במסצ'וסטס בסוף השבוע.

   

  הכנס, שיתקיים ב-7 במאי, מיועד לכל טיילי הזמן שייפגשו באותו מקום ובאותו זמן. המארגנים מצביעים על כך שאפשר לערוך כנס נוסעים בזמן רק פעם אחת - ונוסעים מכל הזמנים יוכלו תמיד להיות נוכחים בו - יתרון חסכוני למדי.

   

  יוזם הכנס הוא אמאל דוראיי, סטודנט להנדסת חשמל ומדעי המחשב ב-MIT. ברור שמדובר בגימיק, אך כזה המבהיר את הבעיות הכרוכות במסע בזמן הרבה יותר טוב מעוד מאמר הגיגני על איש שרוצח את אביו וקלישאות זמן דומות.

   

  "רוב הסיכויים נגדנו"

   

  "לא השקענו הרבה כספים בארגון הכנס", אמר דוראיי לאתר LiveScience.com, "רוב הסיכויים הם נגדנו, אך שערו לעצמכם מה יקרה אם טייל זמן יופיע לאירוע".

   

  דוראיי חשב כיצד לפרסם את האירוע כדי לוודא שכל המבקרים מהעתיד יהיו בו. אחד המארגנים הציעו לשרבט את ההזמנה על נייר עמיד ולהטמינה בספרים
  עבי כרס ומעלי אבק בספריות אקדמיות, לחקוק את הפרטים בסלע ולהעבירם מפה לאוזן, על מנת שיתועדו בהיסטוריה המדוברת. ערוץ פרסום אפשרי נוסף הוא באמצעות העיתונים הגדולים.

   

  הסיבה לבחירה באמצעי שימור "לואו טקיים" שכאלה היא חוסר העמידות של הטכנולוגיה הגבוהה: התקליטורים בוודאי ייעלמו הרבה לפני ספרי הדפוס והעיתונים, גם דף האינטרנט של הכנס צפוי להיעלם עם תום לימודיו של דוראיי, וסביר להניח כי ה-WWW בכללותו ישתנה באופן מהותי בשנים הקרובות, ולא יאפשר לאנשי העתיד לקבל מאיתנו מסרים.

   

  וודסטוק של נוסעי הזמן

   

  האם טיילי הזמן אינם יכולים לשמוע על האירוע מאנשים שנכחו בו ולחזור בזמן כדי לבקר בו? בוודאי שכן, עונה דוראיי, הסבור כי מספר קטן מנוסעי הזמן שיבקרו בכנס יחזרו אחורה בזמן, וידחקו בכל חבריהם לבקר בכנס בעתיד, וכך יהפוך הכנס למעין וודסטוק של נוסעי הזמן, שיימשך לנצח, עד כמה שהמושג הזה מוחלט בעולמנו.

   

  לנוסעי הזמן המתעניינים באירוע כותבים המארגנים כי הכנס לא מחייב קוד לבוש מסוים אך נדרשות מהם הוכחות למוצאם, כמו חיסון לאיידס או סרטן או פתרון לעוני ברחבי העולם. על אף אפשרות הכשלון, דוראיי מבהיר כי גם אם נוסעים בזמן לא יבקרו בכנס, אין בכך כדי לפסול את אפשרות המסע בזמן. "ייתכן שהם יבחרו פשוט לא להגיע", הוא אמר.

   

  האירוע ייערך בקמפוס MIT בקוארדינטות הבאות (אפשר לכוון את מכונת הזמן כבר עכשיו): 42:21:36.025N, 71:05:16.332W. נוסעים מהעתיד יכולים לקרוא עוד פרטים על האירוע כאן, אבל הם בוודאי כבר שמעו עליו, בעבר או בעתיד. (גל מור).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תנו לי רק להתניע את מכונת הזמן שלי ואני בא
  מומלצים