שתף קטע נבחר

ניסוי בראשל"צ: עוד שוטרים סמויים במועדונים

בעקבות רציחתו של פואד מליקוב בן ה-16 במועדון בראשון לציון גיבשה העירייה תוכנית למיגור האלימות. המפכ"ל סייר בראשון לציון, שבה הוא מתגורר, ואישר להפעיל שוטרים סמויים ופקחים סמויים במועדונים. תוצאות תוכנית הניסוי יילמדו במשטרה

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי, המתגורר בראשון לציון, סייר היום (ד') בעיר והורה להפעיל בה תוכנית ניסוי (פיילוט), שבמסגרתה יסיירו פקחים סמויים ושוטרים סמויים במועדונים כדי להיאבק באלימות בהם. התוכנית החדשה, שתילמד במשטרה, גובשה בעיריית ראשון לציון בעקבות רציחתו של פואד מליקוב בן ה-16 במועדון "אמנזיה".

 

היום מסתובבים כבר שוטרים סמויים במועדונים, בעיקר במטרה לתפוס סוחרי סמים. קראדי הבטיח להקצות לטובת הפרויקט 25 שוטרים נוספים לאלה שבתחנה, ובתמורה תספק העירייה 60 פקחים שיעבדו בסופי השבוע במתחם המועדונים.

 תוכנית העירייה למיגור האלימות במועדונים תפעל במספר מישורים:

 

  1. תיאסר כניסת מכוניות בסמוך למועדונים - בכוונת העירייה להציב מחסומים בכניסה למתחם הבילויים, ולא לאפשר כניסה של מכוניות. כך מקווים למנוע את החיכוכים שנוצרים בין נהגים לבין בליינים, כפי שקרה ביום שישי האחרון.
  2. העירייה תציב פקחים סמויים במתחמי הבילויים. תפקידם של אלה יהיה לסייר בתוך המועדונים ולפקח על צעירים שתויים.
  3. בעל עסק שייתפס מוכר משקה חריף לקטינים, יישלל רשיונו במקום והעסק ייסגר לתקופה של 30 יום.
  4. בעלי מועדונים יהיו אחראים גם על המתחמים מחוץ למועדונים. מעתה לא יוכלו להוציא את המתקוטטים אל מחוץ למועדון אלא יהיו חייבים להזעיק את המשטרה ולעצור את המתפרעים.
  5. בעירייה בודקים אפשרות של רכישת ערכה לבדיקת אלכוהול, במטרה לחייב את הבליינים לבצע בדיקת אלכוהול בכניסות וביציאות מהמועדונים.  

  

אתמול נפגש ראש עיריית ראשון לציון, מאיר ניצן, עם בעלי מועדונים. בפגישה השתתף גם מפקד משטרת מרחב שפלה, ניצב-משנה יפרח דוכובני. ניצן הודיע לבעלי המועדונים והפאבים על תוכנית הפיקוח החדשה.

 

התוכנית קפצה מדרגה בעת שלסיור בעיר הגיע גם מפכ"ל המשטרה, משה קראדי. הוא נפגש עם ראש העיר והשניים סיכמו על הפעלת תוכנית הניסוי בראשון לציון בנושא האלימות במועדונים.

 

בהכנת הידיעה השתתף אבי כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ראש העיר, מאיר ניצן
צילום: עופר עמרם
צילום רפרודוקציה: עופר עמרם
פואד מליקוב. נרצח במועדון
צילום רפרודוקציה: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
מפקד מרחב שפלה, נצ"מ דוכובני
צילום: עופר עמרם
מומלצים