שתף קטע נבחר

חדרו ל-100 תיכונים - ותלו כרזות למען פולארד

עשרות פעילים ב"ועד למען שיחרור פולארד" התגנבו לבתי הספר ותלו בכיתות כרזות תחת הכותרת "פולארד מנע שואה שנייה, לא נשכח". הפעילים ביקשו מחבריהם לדבר על הנושא בשיעור חינוך. משרד החינוך: "נבדוק מול בתי הספר כיצד קרה שהתנועה נכנסה לבתי הספר והדביקה מודעות"

פעילות מחתרתית למען פולארד: עשרות פעילים של התנועה למען שחרור יונתן פולארד מהכלא האמריקני, התגנבו היום (ה'), יום השואה, לכ-100 בתי ספר תיכון ברחבי הארץ ותלו בכיתות ובמסדרונות שלטים תחת הכותרת "פולארד מנע שואה שנייה".

 

אתמול בלילה החל המבצע, כאשר חברי "הוועד למען שיחרור יונתן פולארד" הפיצו את הבקשה לתלות את השלטים בכיתות ובמסדרונות השונים ל-6,000 בני נוער מכותבים הפעילים בוועד. בנוסף, ביקשו הפעילים מחבריהם לדבר על הנושא בכיתות במסגרת "שעת מחנך" ביום השואה.

 

בשלטים שחולקו נכתב: "יונתן פולארד העביר לישראל מידע על תוכניותיהם של אויבותיה להשתמש בנשק כימי, בגאזים, על מנת להביא להשמדתם של רבבות יהודים. את המידע הזה ארה"ב הסתירה מאיתנו בניגוד להסכמים ובכך בגדה בנו! בזמן שהקימו את אוושוויץ ראשי יהדות ארה"ב שתקו ובחרו להיות "יותר אמריקנים מיהודים" – פולארד לא שתק. מי שמפקיר את פולארד – פוגע בזכרם של קורבנות השתיקה ובזכרם של מצילי יהודים לדורותיהם".

 

השלטים נתלו בין השאר בבית ספר בליך ובישיבה התיכונית  בר"ג, מרטוווסר ברעננה, "אמנה" אולפנה בכפר סבא, עירוני ד' וצייטלין בת"א, "להבה" בקדומים, בן צבי בבת-אל, "בני בינה" בשילה, קרית הרצוג בבני ברק ועוד רבים.

 

"יש דברים שצריך לעשות בפועל ביום השואה"

 

"ברגע שמציגים לתלמידים ונוער את הנושא וישנו דיון ציבורי עליו בבתי הספר ובכיתות זה יכול להוביל לתופעות מדהימות של התעוררות בעניין". אומר עדי גינצבורג, בן 18, מהוועד למען שיחרור יהונתן פולארד. לדבריו, "יום השואה הוא לא רק סמלים וטקסים לציון העבר אלא גם דוגמאות שניתן ללמוד מהם ויש דברים שצריך לעשות בפועל גם היום. התלמידים בעקבות הפעילות שלנו בתקווה גם ישוחחו עם ההורים בבית והדבר הזה יעורר עניין וימשוך תשומת לב".

 

לדבריו, "אנחנו רוצים שהיום בשעות מחנך התלמידים הפעילים בוועד יסבירו לחבריהם אנחנו עומדים בצפירה, ומעריכים חסידי אומות עולם שזכו להכרה אחרי מותם, ויש לנו אחד כזה שיושב בכלא ואנחנו שותקים. חוץ מזה, ברוב מוסדות החינוך תלמידים עושים דברים הרבה יותר חמורים ופרובוקטיביים ופה זה מחאה למען מטרה טובה. במדינה דמוקרטית זה הדבר הכי יפה לבוא ולשים את העמדה שלך על השולחן וליצור עניין".

  

גינצבורג טוען כי "כשבאים לעסוק ביום השואה ולהקדיש לו זמן וחשיבות לא מספיק רק במה שהיה ומה שכבר אין יכולת להשפיע עליו, אלא חשוב שנבדוק מה זה אומר לנו היום. אחד הלקחים הכי חשובים שצריך להיות מיום כזה הוא שלא ייתכן מצב שבו אדם בכלל ובפרט יהודי ידע שאחיו נמצאים תחת כזו סכנה נוראית ולא יעשה כל מה שהוא יכול כדי להציל אותם".

 

במשרד החינוך ביקשו להבהיר בתגובה כי "על פי ההנחיות חוזר מנכ"ל אין לקיים תעמולה בבתי הספר. המשרד יבדוק מול בתי הספר כיצד קרה שהתנועה נכנסה לבתי הספר והדביקה מודעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרזות שנתלו בתיכונים
פולארד. שעת חינוך?
צילום: איי פי
מומלצים