שתף קטע נבחר

תקלה במטוס עם חומרים מסוכנים הקפיצה את נתב"ג

מטוס אל-על שהוביל חומרים מסוכנים דיווח כי אחד החומרים נשפך במטוס, תקלה שהיתה עלולה לגרום לפיצוץ המטוס כולו. צוותי כיבוי האש המתינו על הקרקע, ולאחר שהמטוס נחת ניטרלו צוותי כיבוי האש את החומרים שהשתחררו

מצב חירום הוכרז אחר הצהריים (יום ה') בנמל התעופה בן גוריון לאחר שמטוס עמוס בחומרים מסוכנים דיווח על תקלה. כוחות הצלה שהגיעו לנמל חיכו למטוס אך זה הצליח לנחות בשלום והחומרים המסוכנים נוטרלו. 

 

האירוע החל כשטייס מטוס ג'מבו של חברת התעופה אל-על, שעשה את דרכו מלוקסמבורג לישראל, דיווח על תקלה באחד מתאי האחסון במטוס.

 

במטוס עצמו אוחסנו חומרים דליקים שאמורים להיות מיובאים לישראל. מבדיקה שערכו אנשי הצוות התגלה כי אחד המשטחים שעליו הועמס חומר דליק התנתק. התעורר חשש כי ניצוץ כלשהו יגרום לפיצוץ של החומרים הדליקים ושל המטוס בכלל.  

 

בנמל התעופה התארגנו צוותי חירום של כיבוי אש והמתינו על הקרקע. במקביל הוזעקו אנשי כיבוי אש מתחנת פתח תקווה המתמחים בטיפול בחומרים מסוכנים. כאשר נחת המטוס בשלום עלו הכבאים עם בגדי מיגון מיוחדים על מנת לנטרל את החומר שנשפך ולמנוע פיצוץ כלשהו, ולאחר שעה ארוכה של עבודה הם סיימו את עבודתם.

 

"זה בהחלט היה מצב מסוכן", סיכם רשף מנחם כספי שעמד בראש צוות הכבאים מתחנת פתח תקווה. "החבר'ה ממש עבדו בחירוף נפש על מנת לנטרל את החומרים".

 

סמנכ"ל מבצעים באל על ליאור יבור אמר בתגובה כי "במטוס היו רק חומרים שמותרים להטסה, לא נשפך חומר דליק ולרגע לא הייתה כל סכנה. בסופו של דבר היה מדובר בתקלת סינדיקציה וכל האירוע היה אירוע שווא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
נתב"ג. החומרים נוטרלו (ארכיון)
צילום: שלום בר טל
צילום: שלום בר טל
הוכרז מצב חירום (ארכיון)
צילום: שלום בר טל
מומלצים