שתף קטע נבחר

שבעה תלמידי תיכון בחדרה נדבקו בחזרת

חייל שלא חוסן מפני המחלה הדביק את אחיו, תלמיד תיכון בחדרה, וזה הדביק ככל הנראה את ששת חבריו לספסל הלימודים. בעקבות גילוי המקרים, הושמו התלמידים החולים בבידוד. הסכנה בחזרת: עקרות

שבעה תלמידי י"ב מתיכון "בית אליעזר" בחדרה, בני 17-18 הושמו היום (א') בבידוד ביתי לאחר שאובחנו כחולי חזרת. ארבעה מתוך התלמידים נדבקו, על-פי הסברה, מחבר לכיתתם שנדבק מאחיו החייל.

 

החייל לא חוסן מפני המחלה בהיותו ילד מכיוון שבמשך כארבע שנים, בין השנים 84-88, הפסיק משרד הבריאות את חיסונם של התינוקות מפני החזרת והותיר רק את החיסון מפני מחלת הצהבת.

 

29 תלמידים בבית הספר שלא קיבלו חיסון נגד חזרת בילדותם, חוסנו במהלך היום בעקבות גילוי מקרי ההידבקות במחלה. גם ארבעה מבני משפחתם של התלמידים שנדבקו חוסנו. כך נמסר ממשרד הבריאות. 

 

על-פי הערכות, כמה אלפי בני נוער לא חוסנו בצעירותם מפני מחלת החזרת ועלולים להידבק בה. בעקבות התפרצות המחלה בבית הספר בחדרה, הגיעו אחיות מהשירות הציבורי לבית הספר וביקשו מכ-50 תלמידים בני כיתותיהם של הנדבקים להביא את פנקס החיסונים שלהם על מנת לבדוק אם חוסנו בצעירותם מפני המחלה. במקביל החלו לחסן בני נוער שלא חוסנו עד כה.

 

מחלת החזרת היא זיהום נגיפי נפוץ שפוגע בדרך כלל בילדים בגילאי 5 עד 15. התסמינים מופיעים 2-3 שבועות לאחר החשיפה, וכוללים חום וכאב ראש, שאחריהם מופיעה נפיחות של בלוטות הרוק בצד אחד או בשני צידי הצוואר.

 

התסמינים פוחתים בדרך-כלל אחרי שלושה ימים, אך המחלה מדבקת כל עוד הנפיחות קיימת. קיים חיסון נגד חזרת.

 

אם לא זוכה החולה לטיפול, עלולה החזרת, בייחוד אצל מבוגרים, לגרום לנזקים קשים באיברי הרבייה ואף לגרום לעקרות. אצל הבנים עלולה המחלה לגרום לפגמים באשכים ואצל הבנות עלולה המחלה לגרום לנזקים בשחלות. ככל שהחולה מבוגר יותר, כך המחלה מסוכנת יותר.


פורסם לראשונה 08/05/2005 18:01

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים