שתף קטע נבחר

סקר: 21% מהגולשים הישראלים משתפים קבצים

על פי סקר שפירסם מכון נטוויז'ן לחקר האינטרנט של אוניברסיטת תל אביב, 81% מגולשי האינטרנט המהיר בארץ נעזרים ברשת לחיפוש ומשלוח או קבלת דואר אלקטרוני, ורק 21% משתפים קבצים

כ-73% מהישראלים מחזיקים במחשב ביתי, ו-58% מהם מחוברים לאינטרנט. כך עולה מסקר חדש שערך מכון נטוויז'ן לחקר האינטרנט של אוניברסיטת תל אביב, לרגל יום העצמאות. חלק הארי מהגולשים המחוברים לרשת, 90 אחוזים, גולשים באינטרנט מהיר - ADSL או כבלים.

 

נתונים אלה מצביעים על גידול מתון לעומת הסקרים הקודמים. באפריל 2004 עמד שיעור בעלי המחשב על 71%, ובאוקטובר 2003 על 70 אחוזים. מעניין לציין, כי דווקא אחוז המחוברים לאינטרנט בפס רחב גדל משמעותית, מ-61% ב-2003 ו-81 אחוזים אשתקד.

 

מרבית הגולשים הכבדים - צעירים

 

על פי הסקר, מרבית הגולשים מהבית הם חילונים בעלי השכלה אקדמית, בגילאים 30-49, הנהנים מהכנסה מעל לממוצע, ומאופיינים כגולשים "בינוניים", קרי, המבצעים פעילות אקטיבית באינטרנט (חיפוש, הורדות, קניות, צ'יטוט, מסרים מיידים וכדומה, למעט קבלת דואר אלקטרוני) 1-3 פעמים ביום.

 

עם זאת, מרבית הגולשים "הכבדים" (20 אחוזים בסך הכל), מבין 52% המחוברים לאינטרנט המהיר מהבית, הם בגילאי 18-29, ומדווחים על ביצוע ארבע או יותר פעולות, על בסיס יומי, או כמעט כל יום, ומונים כ-39% מתוך הגולשים "הכבדים". 15% מבעלי המחשב דיווחו כי יש להם אמנם חיבור לאינטרנט, אולם אינם גולשים בו.

 

הפער הדיגיטלי עודנו קיים

 

הפעילות המרכזית בה עוסקים כלל הגולשים היא חיפוש (81% מהגולשים) ומשלוח או קבלת דואר אלקטרוני (50 אחוזים), כשלמרבה הפלא, פעילות הקשורה לתוכנות ומשחקים, ממוקמת רק במקום השלישי, עם 21%, אך פעילות זו רשמה עליה לעומת אשתקד, אז תפסה את המקום הרביעי, עם 13%.

 

מבין 27% שציינו שאין בביתם מחשב כלל, רבים הם מבוגרים מעל גיל 50 (41%), מסורתיים ודתיים (35% ו-31% בהתאמה), בעלי השכלה יסודית או תיכונית חלקית (53%) והכנסה מתחת לממוצע (36%), כך שניתן לראות, כי בכל הנוגע לפער הדיגיטלי, לא ניכרת מגמה של צמצום.

 

הסקר הטלפוני, במסגרתו נבדקו הרגלי הגלישה באינטרנט בארץ, בוצע בתחילת החודש, וכלל 500 אזרחים בגילאי 18 ומעלה, והמשיבים מהווים מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה, לא רק היהודית. טעות הדגימה עומדת על 4.5%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
90% מחוברים לאינטרנט המהיר
מומלצים