שתף קטע נבחר

מכרז לקרוואנים - בלי רוב למימונם?

משרד הביטחון פרסם מכרז ל"קראווילות", אולם בוועדת הכספים של הכנסת לא מובטח הרוב לתקציב היישוב מחדש. הממשלה מבקשת 108 מיליון שקל, ההצבעה נדחתה למועד אחר

קרב ההתנתקות חוזר לכנסת: הממשלה ביקשה היום (ב') מוועדת הכספים להקצות סכום של 108 מיליון שקלים, המיועדים ליישוב מחדש של המתנחלים המפונים. הרוב לא הובטח, וההצבעה נדחתה.  

 

התקציב כולל 63 מיליון שקלים עבור רכישת ה"קראווילות" - הקרוואנים המשופרים; 35 מיליון להקמת תשתיות ביישובים קיימים; 7 מיליון לתכנון ובניית יישובים חדשים; ו-3 מיליון לטובת הקמת מאגר של יחידות דיור לשכירות בשוק החופשי עבור המפונים. משרד הביטחון כבר פרסם מכרז למאות קראווילות, שיוצבו כנראה בניצן, שפיר או יד-בנימין.

 

אבל בוועדת הכספים, כמו בוועדת הכספים, הרוב לממשלה אינו מובטח, שכן נציגי הליכוד צפויים להתנגד. מנכ"ל משרד רה"מ, אילן כהן, הביא לדחייה בהצבעה, לאחר שהסתמן שוויון בין התומכים למתנגדים, וגם הניסיון להזעיק את אחמד טיבי לא עזרו.   

 

"זה הסיכוי הכמעט אחרון להעביר בוועדת הכספים תקציבים עבור תוכנית ההתנתקות", אמר אברהם שוחט מהעבודה, "אחר כך לא נוכל להעביר אגורה". הוא הסביר כי אם תידחה ההצבעה, מינוי רוחמה אברהם ואלי אפללו כסגני שרים יגרור סבב מינויים בליכוד, וינציח בוועדת הכספים את הרוב המתנגד להתנתקות.

 

לדברי חיים אורון מיחד, "הסיפור האמיתי יחל בשבוע הבא. המורדים רוצים לשרוף את המועדון, הם מבינים שהעניין הפוליטי הוכרע ומטרתם כעת ליצור טראומה כספית ומוראלית למפונים, כדי שלא נחשוב על פינויים נוספים".


פורסם לראשונה 09/05/2005 12:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
מכרז לקרוואנים
צילום: גיל נחושתן
צילום: שאול גולן
שורפים את המועדון. אורון
צילום: שאול גולן
צילום: חן מיקא
המאזן משתנה. אברהם
צילום: חן מיקא
מומלצים