שתף קטע נבחר

אישום: הסייע בגן התעלל מינית בעשרות ילדים

יצחק בורובסקי בן ה-27 הואשם בשורה של מעשי סדום וניצול מיני של ילדים ונערים, שביצע בעודו משמש סייע בגן ילדים ומפעיל חברתי בבתי ספר. את שתיקת הקורבנות קנה בכמה עשרות שקלים, או בהבטחה לתפקיד בהצגה

יצחק בורובסקי, צעיר בן 27 ממרכז הארץ, שעבד כסייע בשלושה גני ילדים וכמפעיל חברתי בכיתות ו'-ח', נאשם בביצוע מעשי סדום ומעשים מגונים בעשרות ילדים שעל שלומם היה מופקד. כך עולה מכתב אישום שהוגש הבוקר (יום ב') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

 

 

מכתב האישום החמור עולה כי באחד המקרים ביצע בורובסקי מעשה מגונה בילד בן ארבע, כאשר במהלך שנת הלימודים הוריד את מכנסיו ואת תחתוניו של הילד בשירותים של הגן ונגע באיבר מינו. במקרה אחר נגע בישבנו של ילד בן חמש.

 

בשל מקרים אלה הואשם בורובסקי בביצוע מעשים מגונים בקטינים. יש לציין כי בעקבות מקרים אלה, ומקרים נוספים באותם הגנים, הבחינו הגננות וההורים בפגיעות מיניות שהתבצעו בקרב הילדים עצמם.

 

מקרי אונס רבים

 

בורובסקי אף נאשם כי בין החודשים ספטמבר לדצמבר 2004, פנה במספר מקרים לנער בן 13, וביקש ממנו לסייע לו בעבודות שונות בספרייה לאחר שעות הלימודים. לאחר שסיימו את עבודותיהם, ביקש כי הילד יתלווה אליו, אז נכנס לחדר בבית הספר, נעל את הדלת, כיבה את האור, הוריד לילד את הבגדים, התפשט בעצמו ואנס אותו בעוד הנער מנסה להשתחרר, אך לשווא.

 

לאחר מכן, עולה מכתב האישום, נתן בורובסקי לילד 50 שקלים והבטיח לו תפקיד ראשי בהצגה שהוא מארגן בבית הספר. 

 

במקרה אחר נאשם בורובסקי כי הגיע עם הנער לבית הספר, ביקש ממנו להתפשט, ולאחר שזה סירב שוב ביצע בו אונס ולאחר מכן נתן לו 20 שקלים. 

 

עוד נאשם בורובסקי כי ביקש מילד בן 12 להתלוות אליו למסעדת בית הספר, שם הקרין בפניו סרט ארוטי, שכנע אותו להתפשט ואז ניסה לאנוס אותו וביצע בו מעשה מגונה. על מקרים אלה הוא נאשם בביצוע מעשה סדום, תוך שימוש בכוח ובביצוע מעשים מגונים.

 

נציגת הפרקליטות, עורכת הדין תמי זנגו-גרשון, שביקשה לעצור את בורובסקי עד תום ההליכים, טענה כי קיימות ראיות להוכחת אשמתו, כולל הודאתו בחלק מהמקרים. כמו-כן, בידי הפרקליטות חקירות הילדים ועדויות של הוריהם ושל עובדים בגני הילדים המעידים על התנהגויות חריגות של הקורבנות בעקבות המעשים.

 

קדמן: יש חוק, אבל הוא לא מיושם

 

ראש המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, אמר בעקבות הגשת כתב האישום כי בישראל קיים חוק לפיו גבר שמעוניין לעבוד עם ילדים חייב להביא למעסיקו אישור מהמשטרה לפיו אין לו עבר פלילי בתחום המיני. לטענת קדמן החוק לא נאכף, ולכן גם פדופילים משוחררים עובדים עם ילדים.

 

"מה שמרתיח אותי פה זה שהחוק לא מיושם", אמר קדמן. "מה שקורה זה שגם אם במקרה הזה לא היה לו עבר בתחום, בדרך כלל, כאשר מבקשים מאדם בעל נטיות פדופיליות להביא אישור מהמשטרה הוא בורח, אבל החוק הזה לא מיושם".

 

קדמן קרא להורים השולחים את ילדיהם למוסדות חינוך בהם מועסקים גברים לדאוג שיהיה אישור כזה: "אני קורא להם לשאול את המעסיקים האם הם מודעים לחוק, כי מה שיקרה עכשיו באזור שבו הילדים נפגעו הוא שאם הם לא יקבלו טיפול הם יהפכו או למי שיבצעו בעצמם עבירות מין, או שהקורבנות שלהם תעמיק וכמות הנפגעים תעלה פי עשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
(אילוסטרציה)
צילום: גבי מנשה
מומלצים