שתף קטע נבחר

האלוף גבי אשכנזי הודיע: אני פורש מצה"ל

מי שהיה עד לאחרונה סגנו של רב-אלוף משה יעלון והתמודד במירוץ לתפקיד הרמטכ"ל הודיע על פרישתו מצה"ל. אשכנזי עשה את רוב שירותו הצבאי בצפון, ונפצע כשהיה סגן מפקד גדוד בחטיבת גולני

האלוף גבי אשכנזי הודיע היום (ב') על פרישתו מצה"ל. אשכנזי מסר את החלטתו בעניין סיום שירותו לרמטכ"ל, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון ולשר הביטחון, שאול מופז. אשכנזי, שהיה אחד המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל, איחל הצלחה למי שנבחר לכהן בתפקיד, האלוף דן חלוץ.

  

לאחר הבחירה בחלוץ הוצעו לאשכנזי מספר חלופות של תפקידים בכירים בצה"ל, אך הוא החליט לפשוט את המדים ולא מן הנמנע שבזמן הקרוב יוצע לו תפקיד בכיר במשרד הביטחון או בזרוע אחרת של מערכת הביטחון.

 

מדובר צה"ל נמסר ש"הרמטכ"ל הודה לאלוף אשכנזי על שנים רבות של פעילות צבאית, על תרומה משמעותית לצה"ל ולביטחון המדינה, ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו". בתפקידו האחרון, שימש האלוף אשכנזי כסגן הרמטכ"ל.

 

מילא שורה של תפקידים פיקודיים

 

האלוף גבי אשכנזי נולד בשנת 1954 במושב חגור ומילא שורת תפקידים במהלך שירותו הצבאי: ב-1972 התגייס לצה"ל לחטיבת גולני. שנה מאוחר יותר השתתף בקרבות חזית הדרום במלחמת יום הכיפורים. הוא השתתף במבצע "אנטבה" ובמבצע "ליטני" ונפצע בעת שהיה סגן מפקד גדוד בחטיבת גולני. את רוב שירותו בצה"ל עשה אלוף אשכנזי בצפון.

 

ב-1980 מונה אשכנזי למפקד גדוד ב"גולני" ובמלחמת לבנון שימש סגן מפקד חטיבת גולני ופיקד על הכוח שפעל בבופור, בנבטיה ובג'בל ברוך. לאחר יציאת צה"ל מלבנון שימש כמפקד חטיבה מרחבית בפיקוד צפון.בשנים 1986-1988 פיקד אשכנזי על חטיבת גולני ובתום התפקיד הזה שימש כקצין אגף המבצעים בפיקוד הצפון. ב-1990 עבר הסבה לשריון ושימש במשך שנתיים כמפקד אוגדת שריון בצפון.

 

מ-1992 פיקוד על יחידת הקישור ללבנון וב-1994 מונה לראש חטיבת המבצעים במטכ"ל. שנתיים מאוחר יותר שימש כעוזר ראש אגף המבצעים. ביולי 1998 מונה לאלוף פיקוד הצפון, תפקיד שאותו מילא במשך כמעט ארבע שנים. לפני שלוש שנים מונה לסגן הרמטכ"ל ובחודש יולי האחרון סיים את תפקידו הזה.

 

האלוף גבי אשכנזי הוא בוגר הפנימיה הצבאית בתל-אביב, בוגר המכללה לפיקוד ומטה של צה"ל, בוגר המכללה לפיקוד ומטה של המארינס בארה"ב ובוגר תואר ראשון במדעי המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
גבי אשכנזי. פורש
צילום: אפי שריר
צילום: מרה תמרוף, דובר צה"ל
עוזב. משה יעלון
צילום: מרה תמרוף, דובר צה"ל
מומלצים