שתף קטע נבחר

רוי דיסני מנסה לטרפד את מינוי איגר למנכ"ל דיסני

דיסני ובעל מניות נוסף הגישו תביעה כנגד החברה בדרישה לחשוף את תהליך בחירת המנכ"ל שיחליף את אייזנר, בטענה להטעיית המשקיעים. דוברת דיסני: התביעה משקפת אינטרס קטנוני ומרושע

רוי דיסני, אחיינו של וולט דיסני, שמוביל קבוצה של בעלי מניות המתנגדים להנהלת החברה, הגיש תביעה כנגד החברה בניסיון לבטל את המינויים החדשים בהנהלה ומועצת המנהלים. דיסני יוצא כנגד ההחלטה למנות את רוברט איגר למחליפו של מייקל אייזנר בתפקיד מנכ"ל החברה.

 

דיסני טוען כי הנהלת החברה הטעתה את המשקיעים. בתביעה שהגיש דיסני ביחד עם סטנלי גולד, הוא מבקש לחייב את החברה לבצע בחירות חדשות של דירקטורים, "אחרי חשיפה מלאה והוגנת של כל העובדות לגבי תהליך בחירת המנכ"ל".

 

התביעה מסמנת שלב חדש בסכסוך בין רוי דיסני לבין הנהלת החברה. דיסני הוביל מרד של בעלי מניות כנגד אייזנר, והאשים אותו בתפקוד לקוי בשנים האחרונות. כ-45% מבעלי המניות הצביעו נגד אייזנר בפגישת בעלי המניות בשנה שעברה. בעקבות האירוע, ויתר אייזנר על תפקידו כיו"ר מועצת המנהלים, והסכים מאוחר יותר לפרוש גם מתפקיד המנכ"ל.

בתביעה אומר דיסני כי מועצת המנהלים "הצהירה הצהרות כוזבות בפני בעלי המניות של החברה לגבי חיפוש המנכ"ל".

 

דיסני וגולד תובעים את איגר, אייזנר וחברים אחרים במועצת המנהלים בגין "הונאה והפרת חובת החשיפה בנוגע להצהרות הפומביות של מועצת המנהלים לגבי החלפת המנכ"ל הפורש מייקל אייזנר". לטענתם, מועצת המנהלים של דיסני השתמשה במשאבי החברה כדי לקדם את מועמדותו של איגר, ולא שקלה ברצינות מועמדים אחרים.

 

בין ההאשמות: מועצת המנהלים של דיסני ראיינה רק מועמד חיצוני אחד. אייזנר נכח או היה צפוי להיות נוכח בראיונות. בנוסף, טוענים דיסני וגולד כי מועצת המנהלים לא חקרה את תפקידו של איגר ברכישת ערוץ פוקס פמילי. בתביעה נפרדת דורשים דיסני וגולד לחשוף את ספרי החברה ורישומיה הנוגעים לרכישת ערוץ פוקס פמילי על ידי דיסני תמורת 5.3 מיליארד דולר.

 

דוברת דיסני קסניה מוקה, דחתה את ההאשמות ואמרה כי "הביצועים הטובים של חברת וולט דיסני מדברים בעד עצמם, והתביעה חסרת הערך וחסרת הבסיס הזאת משקפת את האינטרס הקטנוני והמרושע של שני חברי מועצה לשעבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
רוי דיסני: תביעה נגד החברה
צילום: איי פי
מומלצים