שתף קטע נבחר

ועדת משמעת: העונש של דריקס חמור משל לוזון

ועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל הטילה על אלי דריקס עונש של הרחקה על תנאי מארבעה משחקים וקנס של 5,000 ש' בגלל שהעיר לשופט. על עמוס לוזון הוטל קנס של 5,000 שקלים בלבד

מי שחשב שהסולחה בין עמוס לוזון לאלי דריקס תגרום לאווירה טובה בדיון בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, טעה. כזכור, זומנו השניים לדין בעוון התנהגות בלתי-הולמת, בעקבות דו"ח השופט אסף קינן ממשחק חצי-גמר גביע המדינה בין מכבי תל אביב למכבי פתח תקווה לפני שבוע בדיוק.

 

בדו"ח, כזכור, ציין קינן כי בהפסקת המשחק במנהרה המובילה לחדרי ההלבשה פנה אליו מנכ"ל מכבי תל אביב וביקש ממנו שלא יהיה מושפע מהערותיהם של האחים עמוס ואבי לוזון במהלך המשחק. דריקס התלונן כי בתגובה היכה אותו עמוס לוזון, הבעלים של מכבי פתח תקווה, ודחף אותו. לוזון, מצידו, טען כי דריקס חסם את דרכו של השופט קינן, והוא לדבריו, בסך-הכל הזיז אותו "בעדינות יתרה". במהלך הדיון, שנמשך כחצי שעה, הוסיפו השניים גרסאות חדשות למה שצוין בדו"ח השופט ולמה שאמרו בכלי התקשורת לאחר המקרה.

 

במהלך הדיון אמר דריקס: "מעבר לדברים שאמרתי לשופט קינן, הגבתי לחבטה של עמוס לוזון ואמרתי לו 'תתבייש, זה לא מכובד מה שאתה עושה'. תמוה בעיני שכל הפרטים האלה נעלמו או שלא נעלמו מדו"ח השופט, ואני לא יודע למה הוזמנתי. אם מאזן גנאיים (יור בני סכנין) יושב על הספסל של סכנין בזמן שתקנון ההתאחדות אוסר על כך, וחברי הנהלה של קבוצות שונות מודים ומתבטאים בתקשורת על כך שהם משוחחים עם השופט בהפסקת המשחק, אני לא מבין מדוע הדברים שאמרתי לקינן צוינו בדו"ח. אני ביקשתי לזמן את השופט והוא לא הגיע, וביקשתי גם לזמן אנשי אבטחה".

 

מיד לאחר שדריקס סיים לדבר, הציג עמוס לוזון את גרסתו: "אני אקצר בדבריי בניגוד לאלי דריקס. ראיתי את דריקס מצמיד את פניו לשופט וצועק עליו יחד עם מנהל מכבי תל אביב, אבנר טויטו. שניהם חסמו את דרכו של השופט, צעקו עליו את מה שקינן כתב בדו"ח ואמרו דברים נוספים כמו 'מדוע לא הוצאת כרטיס אדום לטועמה?'. אני הגעתי מהיציע וראיתי התלהמות וחסימה לכן הזזתי את דריקס בעדינות וביקשתי שלא ידבר עם השופט ולא ילחיץ אותו. למעשה, ביצעתי את עבודת הסדרנים".

 

בנקודה זו פנו הדיינים לדריקס ושאלו אותו אם אכן העיר לשופט על כך שהיה צריך להוציא כרטיס אדום לטועמה. דריקס אישר את הדברים ואמר כי עשה זאת בתגובה לביקורת של אבי לוזון לשופט על כך שלא הוציא כרטיס אדום לתמיר כהן על פגיעה בגל אלברמן.

 

באותה נקודה ביקש עמוס לוזון להגיב, הגדיר את דבריו של דריקס כ"בדיות והמצאות", ואמר: "בהתחלה דריקס אמר שאבי לוזון היה מרוחק כמה מטרים קדימה, מצלמות הטלוויזיה מוכיחות שדריקס דיבר עם השופט לפני הכניסה למנהרה ואבי לוזון לא מופיע בשום תמונה ולא נמצא בסביבה. כל שאר התוספות של דריקס הן המצאות".

 

לאחר ששמעו את טיעוני השניים, החליט בית הדין להרשיע אותם בהתנהגות בלתי הולמת. דריקס נקנס ב-5,000 שקלים וכן הוטל עליו עונש של הרחקה על תנאי מארבעה משחקים, מאחר שהעיר לשופט. על לוזון נגזר עונש של 5,000 שקלים מאחר שדחף את דריקס.   

 

שני הדיינים, דוד לב ועמנואל סלע, נימקו בפסק הדין את החלטתם: "אין מחלוקת כי עמוס לוזון אכן יצר מגע גופני עם דריקס... באשר לעוצמת המגע, טוען דריקס כי מדובר במכה חזקה. בדו"ח השופט נאמר כי זו היתה דחיפה, ואילו לוזון טוען כי מדובר ב'הזזה' גרידא. לעצמת המגע בין לוזון ודריקס אין משמעות מכרעת בעינינו, ואין אנו קובעים ממצא עובדתי לגביה.

 

"בגין פנייתו לשופט ובתוכן דבריו, אנו מרשיעים את דריקס בעבירה של התנהגות בלתי הולמת. בגין הדחיפה כלפי דריקס אנו מרשיעים את עמוס לוזון בעברה של התנהגות בלתי הולמת".

 

לסיום ציינו הדיינים: "אנו רואים בכל פנייה לשופט - ללא קשר לתוכנה - ניסיון להשפיע על השופט במילוי תפקידו. דריקס הורשע בהתבטאות אשר לא רק אינה מנומסת והולמת, אלא יש בה לדעתנו בכדי לנסות ולהשפיע על השופט במהלך המחצית השנייה, וכאמור בית הדין רואה את זה בחומרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
אלי דריקס
צילום: טל שחר
צילום: ראובן שוורץ
עמוס לוזון
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים