שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ילדי הגנים בגוש קטיף ילמדו גם בחודש יולי
  כך נקבע בפגישה שנערכה בין שרת החינוך, לימור לבנת, לבין יו"ר מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני. עוד נקבע כי משרד החינוך יפעיל קייטנות, יקל על נבחני הבגרויות ויתגבר את השירות הפסיכולוגי

  משרד החינוך יממן תוספת של חודש לימודים לילדי הגנים בגוש קטיף, שימשיכו ללמוד גם במהלך חודש יולי. כך נקבע היום (ג') בפגישה שנערכה בין שרת החינוך, לימור לבנת, לבין יושב ראש מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני.

   

  "לא נפקיר את ילדי גוש קטיף. נפעל למלא את כל צרכיהם, זו חובה מוסרית וערכית כלפי הילדים", אמרה לבנת, שאף הבהירה במהלך הפגישה כי תוספת ימי הלימודים לגנים היא לא רק על-מנת להעניק לילדים תמיכה נפשית במהלך תוכנית ההתנתקות, אלא גם לפצותם על הימים שיפסידו בעת ביצועה.

   

   

   

  בנוסף להפעלת הגנים בחודש יולי הסכימו לבנת ושמעוני כי משרד החינוך יממן פעילות בלתי-פורמלית בבתי הספר בגוש קטיף. כמו כן סוכם על הפעלת קייטנות לילדים ותיגבור השירות הפסיכולוגי.

   

  השניים התייחסו בשיחתם גם לתלמידי בתי הספר הבוגרים יותר, וסיכמו על מתן הקלות נקודתיות בבחינות הבגרות. עוד סוכם על מתן תמיכה רגשית נרחבת לתלמידים בעת שיבוצם בבתי הספר החדשים.

   

  מדובר בצעד נוסף בהיערכות מערכת החינוך ליישום תוכנית ההתנתקות. כבר ביום ראשון האחרון סיפרה ל-ynet מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, עמירה חיים, כי משרד החינוך נערך להתנתקות על פי מודל ההיערכות ששימש אותו להעברת תלמידי הצפון מהחזית במבצע "ענבי זעם".

   

  חיים, החברה גם במינהלת ההתנתקות, אמרה עוד כי במשרד החינוך מעודדים את התושבים המיועדים לפינוי להירשם לבתי ספר ביישובים הסמוכים לגוש קטיף ומדגישים כי תינתן עדיפות בהרשמה לכל תלמיד מאיזורים אלה.  

   

  לדברי חיים, "יש כבר פניות ובירורים מצד מתנחלים לגבי בתי ספר וגנים באשקלון, שדות-נגב ושפיר - בעיקר לבתי ספר דתיים. ההנחיה היא לאפשר זכות קדימה לילדי המפונים בהרשמה לכל בית ספר שירצו במחוז דרום".

   

  בגוש קטיף לומדים כ-3,000 תלמידים. מתוכם לומדים במסגרות חינוכיות בתוך הגוש 2,620 ילדים - כ-770 בגנים, 1,500 - בבתי ספר יסודיים וכ-350 בבתי ספר על יסודיים. בגוש יש 32 כיתות גן, שישה בתי ספר יסודיים, חטיבת ביניים, אולפנה - תיכון לבנות וישיבה תיכונית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמיחי גרוס
  ילמדו גם בקיץ. ילדים בגוש קטיף
  צילום: עמיחי גרוס
  צילום: סבסטיאן שיינר
  נערכת. לבנת
  צילום: סבסטיאן שיינר
  מומלצים