שתף קטע נבחר

ב"ש: מתנחלים התפרעו וניקבו צמיגי ניידות; 6 נעצרו

כמאה מתנחלים הגיעו כדי להפגין מול היכל המשפט בבאר שבע במהלך הערעור של תושב יצהר על מעצרו המינהלי. חלק מהמפגינים פרצו למתחם ובמקום התפתח עימות בינם לבין השוטרים, במהלכו נפגעו קל כמה שוטרים. במשטרה זועמים: הם ניצלו בצורה ברוטאלית את הזכות להפגין

שישה מתנחלים נעצרו היום (ג') בבאר שבע לאחר שקבוצת מתנחלים התפרעה וניקבה לפי החשד את צמיגיהן של ארבע מכוניות משטרה. כמה שוטרים נפגעו במהלך העימות ואחד מהם נזקק לטיפול רפואי. במשטרה זועמים על התנהגות המתנחלים במקום.

 

ההתפרעות החלה כאשר מעל למאה מתנחלים מהגדה והרצועה הגיעו להפגין מול היכל המשפט בעיר, במהלך הערעור של תושב יצהר, נריה אופן, על צו המעצר המינהלי שהוצא לו.

 

לאחר הפגנה ממושכת במהלכה זעקו המפגינים נגד "מדינת המשטרה" ושרקו במשרוקיות, הצליחה קבוצה מהם לפרוץ את המתחם שהיה מוגן על ידי מאבטחי בית המשפט ושוטרי יחידת הסיור של משטרת מרחב הנגב. כמה מהם עוכבו לחקירה. אולם חבריהם ניסו לחבור אליהם ובמקום התפתח עימות נוסף במהלכו נפגעו כמה שוטרים באורח קל מאוד. שישה מהמתנחלים נעצרו, ביניהם חמישה בוגרים ונער.

 

במשטרת מרחב הנגב אמרו ש"המפגינים ניצלו בצורה ברוטאלית את הזכות שהוענקה להם להפגין, פגעו בשוטרים וברכוש משטרה ואף, על פי החשד, ביקשו לשחרר את חבריהם שנעצרו".

 

במשטרה הודיעו שגם בהמשך ייערכו בכוחות מתוגברים אל מול הפגנות צפויות של מתנחלים במהלך הדיונים אשר ייערכו בעניינם בהיכל המשפט בעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות דוברות נגב
אחד הצמיגים שנוקבו
באדיבות דוברות נגב
צילום: איי פי
(ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים