שתף קטע נבחר

עלו ברשת: מחשב עם לב

הסטוריה בצילומים, איפה גרים האלים, הגורו של התה, טיולים עד הקצה, רדיו זורבה, כל החוגים, הקוביה המקוונת ועוד

פייבוריטמחשב עם לב

 

לב המחשב היא עמותה עצמאית, שהוקמה בידי חבורת אנשים עם לב גדול, שלקחו על עצמם את המשימה לצמצם עד כמה שניתן את הפער הדיגיטלי בחברה. נכון, המון גופים, ארגונים ומשרדי ממשלה הגו דרכים לצמצום הפער, אולם שום גורם לא עשה את המתבקש, והפיץ מחשבים לילדים ממשפחות עניות, שלא יכולות להרשות לעצמן את העלויות הכרוכות ברכישת מחשב.

 

נציגי העמותה אוספים מבתי תורמים מחשבים ישנים אך פעילים (מפנטיום 1 והלאה), מתקנים ומשדרגים אותם במעבדה בגן יבנה, ומוסרים אותם למשפחות שביקשו סיוע משירותי הרווחה. נציגי העמותה מגיעים לבתי המשפחות, מתקינים את המחשב, מדריכים, ואפילו מציעים שירות תיקונים במקרה של תקלות. בראבו. 

  

צילום 1: שמש ישראלית

 

ישראל סאן היא סוכנות צילום עצמאית ותיקה, שצלמיה מצליחים לא אחת לתקתק רגעים היסטוריים במצלמתם באופן בלעדי. האתר המצויין שהשיקה הסוכנות בשבוע שעבר מניח, שתמונה אחת טובה מאלפי מילים, ועל כן מציג מאות תמונות מעשרות שנים של פעילות,

בהן רגעי שיא בחיי השיגרה הביזאריים בישראל (למשל, הכנר אייזיק שטרן עוטה מסיכת אב"כ על פניו בעת קונצרט בימי מלחמת המפרץ הראשונה), אך גם תיעוד עקבי של תופעות חברתיות ופוליטיות בארץ.

לצד הכישרון הרב, הבא לביטוי בתצלומים, מאפשרות הגלריות לגולש להביט בהיסטוריה הקצרה של ישראל מהזווית העיתונאית, ולהיזכר בתמונות בלעדיות רבות שנצרבו בתודעה הציבורית בישראל (למשל, התמונה המרגשת של החייל הנושא את אחותו, שנפצעה בפיגוע התלמידים במעלות). 

 

צילום 2: הקדושים בעולם

 

ועוד אתר מבוסס גלריות: האנתרופולוג מרטין גריי הקדיש את 20 השנה האחרונות לסיורים ביותר מאלף מקומות קדושים לדתות ולאמונות שונות ביותר מ-80 מדינות בעולם. את האוסף המרשים שלו הוא מציג באתר עצמאי. האתר משרת שתי מטרות - מצד אחד הוא ממפה את כל האתרים הנחשבים קדושים או בעלי חשיבות דתית לעולי רגל, ומצד שני - מציג תמונות איכות יפהפיות שלהם, ומאפשר לרכוש הדפסים באיכות גבוהה, גם על גבי בד קנווס. גריי, אחד התורמים העיקריים לספר חדש של החברה הגיאוגרפית העולמית (גיאוגרפיה של דת - היכן שהאלים גרים) ממשיך בסיוריו, ומבטיח להעשיר את האתר שלו גם בעתיד. ביעדים שאליהם גריי עדיין לא הגיע מציג האתר מפה המפרטת את אתרי העלייה לרגל. ביחד מהוות המפות שמוצגות באתר מעין אטלס מקורי - הממפה את כל האתרים הקדושים בעולם (שלח: גדעון נח).

 

 

מתכונים: שטרודל מתוק

 

שטרודל הוא תשתית יפה לספר מתכונים מקוון, שאת היקפיו ונפח התכנים שבו משאירים מפעילי האתר לפעילותם של הגולשים. המאגר מתמקד במתכוני עוגות, וכבר עם ההשקה יש בו כמה עשרות מתכונים בקטגוריות שונות - בחושות, חגיגיות, שוקולד, גבינה,

ממתקים ועוד. העלאת מתכונים לאתר נעשית לאחר תהליך הרשמה קצר. כל מתכון נבדק מיידית בידי מפעילי האתר, ומתפרסם רק לאחר שנמצא אפשרי לביצוע. 

 

תה: הגורו החולט

 

אודי גונן מכנה עצמו הגורו של התה, וכיאה לכינוי המכובד, מציע ברשת את שירותיו לחובבי החליטות באתר פרטי קטן. 

גונן מספר את תולדות התה ואת ערכיו הבריאותיים והתזונתיים, סוקר סוגי תה אקזוטיים, ואף מאפשר רכישה מקוונת של עלי תה בתפזורת מזנים שונים. 

 

יוון: ברוח זורבה

 

זורבה היווני הוא אתר פרטי קטן שהקים חובב המוזיקה היוונית ניסים (ניסו). האתר בסיסי ולא מתוחכם, אולם הוקם מתוך אהבה גדולה ליוון, ומביא מידע על יוון העתיקה, אתרים, סוגי מוזיקה, קליפים של זמרים יוונים, קישורים רבים וגם רדיו יאסו, המשמיע, כמובן, מוזיקה יוונית.

 

ילדים: איך לבחור מסגרת

 

ארבע נשים, בוגרות תוכנית שוורץ ומוסמכות בתחום הטיפול בגיל הרך - אורית שפירא, יפית שרף, לילך כהן ונעה גל - יצרו שאלון ומדריך מפורט, שנותן כלים בידיהם של הורים צעירים לבחירה מושכלת של מסגרת חינוכית לילדיהם. באתר הפרטי שהקימו לצורך זה מציעות ארבע הנשים הורדה חינם של המדריך,

במגמה למקד הורים בהיבטים החשובים בבחירת המסגרת החינוכית, לעורר את מודעותם לחינוך איכותי בגיל הרך (להבדיל ממסגרות לא מקצועיות, שתכליתן היא שמירה והעסקה של הילדים), ובאמצעים אלה להעלות את רמת השירות שמקבלים הילדים בגיל זה.

 

 אינדקס: כל החוגים

 

חוגל, התחכמות על חשבון מנוע החיפוש הגדול, הוא אינדקס של חוגים, הכשרות ופעילויות חינוך לא פורמלי בכל הארץ, בכל תחום ולכל גיל. היומרה העומדת מאחורי היוזמה גדולה, אבל לא בלתי אפשרית: מפעילי האתר זיהו נכון את הצורך באינדקס אחד גדול, שירכז מידע באופן פשוט ונגיש על חוגי טאי-צ'י ופילאטיס לנשים בבאר-שבע, כמו גם חוגי ברידג' וגיטרה בנתניה. על-מנת להקל על עדכון התכנים והמאגר באתר מצד אחד, ומצד שני להבטיח את עדכנות המידע - האתר מאפשר למפעילי החוגים לפרסם את המידע בעצמם. לפי שעה מתמקד האתר בפעילויות באיזור המרכז, אולם שואף להציג מאגר מושלם על סדנאות, שיעורים פרטיים, פעילויות ספורט ואתגר וגם הפעלות לילדים - בכל הארץ. את המאגר ניתן לחקור על פי אזור, תחום פעילות, גיל רלוונטי או מילת מפתח כללית.

 

אמנות: אמנים באינדקס

 

מיזם חדש של אמנות לעם והאמן בן בן-רון מאפשר ליוצרים בתחום האמנות הפלסטית להקים לעצמם אתר אישי בתוך אינדקס גדול ואסתטי, שאם יצליח - יציג בעתיד מאות אמנים. היתרון - האמנים יכולים לייצר לעצמם כתובת עצמאית, לקדם את שמם בגוגל,

להציג עבודות ותערוכות אישיות, מידע ביוגרפי וגם מאמרים וביקורות שהתפרסמו על עבודותיהם. גם החיסרון, העובדה שהשירות הזה ניתן בתשלום - הוא בעצם יתרון, שכן המחיר זניח.

 

אקסטרים: מטיילים באקס-טריפ

 

אקס-טריפ הוא מיזם תיירותי חדש למטיילים חובבי אקסטרים. בהפעלת האתר שותפים דורון אראל, הטייל הישראלי היחיד שהגיע למעמד מיתולוגי וכבש כמעט כל פיסגה מושלגת בעולם, יחד עם המאייר ההרפתקן יוני בן-שלום, ועם שניים מפליטי החברה הגיאוגרפית - אריק בראז ואייל זיידוש, טיילים מקצועיים לא פחות. האתר החדש והמושקע מאוד שהשיקה החבורה מציג כמה דוגמאות: מסעות אוהלים אל פיסגת הקילימנג'רו, מסלולי אופנועים או כדורים פורחים, טיולים לזוגות בג'יפים ועוד.

 

מקבץ: הצחוקיה

 

כמיטב המסורת - מקבץ שבועי של בדיחות רשת, משחקים, סרטונים וקישורים משעשעים אחרים, באדיבות קוראי המדור.

 

הקוביה החדשה: חובבי ההמצאה של פרופ' רוביק יתמכרו בקלות לקוביה ההונגרית המקוונת הזו, שיש לה את כל התכונות של הקוביה הרגילה, אבל בפלאש. מדליק ביותר (שלח: דן דקל).

 

גבר ואשה: עוד סרטון מצחיק של אמן האנימציה האיטלקי ברונו בוזטי. הנושא הפעם - ההבדלים בין גברים לנשים. עולה לאט - אבל שווה וחמוד (שלח: אלירן כחלון).

 

השלך אותה: וזוהי הגירסה הרוסית למשחקי השלכת הפינגווינים בידי מפלצת השלג ייטי: כאן ניצב עבדקן רוסי במעיל פרווה מתחת לעץ גדול, בידיו אוחז אלה, והוא ממתין לרגע שבו הגברת עבת הבשר והאדמונית בביקיני תקפוץ מראש העץ - ואז אתם תסייעו לו לתת בה מכה פצצה, שתעיף אותה הרחק ככל האפשר. לא בשורה, אבל חביב (שלח: דן דקל).

 

בדרך של ספרייט: לבארמניות הווירטואליות, שעליהן סיפרנו לכם כאן לפני כמה שבועות, יש כעת אח ישראלי קטן, באתר חדש שהשיק מותג המשקאות ספרייט. העיקרון זהה לבארמניות החביבות: זוג יושב על שפת הבריכה, וממתין שתאמרו לו מה לעשות. בעיקרון - הצעיר והצעירה הנאים האלה יעשו כל מה שתבקשו (כן, גם סטריפטיז, אם כי עם טוויסט קטן), אבל יש המון בקשות, גם בעברית, שהם פשוט לא מצליחים להבין. שווה תיקון (שלח: עמית פל). 

 

צבעים מעצבנים: לפניכם סדרה בת שמונה מילים המגדירות צבעים, שמתחת לכל אחת מהן מופיעות שתי מילים בצבעים שונים. לכל מילת צבע מוקצבות ארבע שניות, שאמורות לאפשר לכם ללחוץ על הצבע הנכון. המבחן החמקמק הזה נועד בעיקר לעצבן, אז אולי מוטב שלא תלכו לשם (שלח: עמית פל).

 

הערה: ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים בשל עומס הגולשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלרית צילומים של אתרים דתיים בעולם
מומלצים