שתף קטע נבחר

חשד: פקח עירייה משלים הכנסה בהימורים

פקח בעיריית אשדוד התלונן כי תושב עירו ניסה לדקור אותו במועדון הימורים בעיר. השופט האמין לסניגור, שטען כי הפקח ניסה להסתיר את עיסוקו היומי וכן את עבודתו הלילית באותו מועדון. "דברי המתלונן רחוקים כמזרח ממערב", קבע השופט ושיחרר את הנאשם בערבות עצמית וערבות צד ג' בלבד

במהלך דיון שנערך אתמול (יום ו') בבית משפט השלום באשקלון התעורר חשד כי פקח בעיריית אשדוד, שהתלונן כי תושב עירו (27) תקף אותו במועדון הימורים, משלים הכנסה כעובד באותו מועדון. בעקבות חומר חקירה שהטיל ספק באמינות הפקח, הורה השופט לשחרר את הנאשם בערבות עצמית וערבות צד ג' בלבד.

 

בכתב האישום נטען כי הנאשם איים לפגוע באמו של המתלונן, וניסה לדקור אותו בסכין. הוא התגונן באמצעות כיסא, והצעיר נמלט מהמועדון במונית. הוא נתפס על ידי שוטרים ונאשם באיומים, נסיון לפציעה כשהוא חמוש ובנשיאת סכין למטרה לא כשרה. הוגשה נגדו גם בקשה למעצר עד תום ההליכים.

 

עורך דינו של הצעיר, אורי בן נתן, טען לאורך כל החקירה כי המשטרה הסתירה את עובדת היות המתלונן פקח עירוני, ככל הנראה כדי לא להידרש לעובדת היותו גם עובד במועדון הימורים.

 

למרות שהתובעת טענה במשפט כי יש בידיה קלטת של עימות בין הנאשם למתלונן, אמר עורך הדין בן נתן כי "חקירת המשטרה הייתה מגמתית מאין כמוה, מניפולטיבית ולצערי - פשוט שקרית". לדבריו, "הפקח הגיש תלונה כי הכריחו אותו והוא נזהר מלהזכיר את עיסוקו היומי".

 

הסניגור המשיך והקשה, מדוע החוקר לא ניסה לבדוק היטב את אותה פעילות מפוקפקת במועדון ההימורים: "הוא אמר חנות - ניסוח יפה למועדון הימורים... וכשהחוקר שאל אותו על איזה עסק מדובר אף אחד לא אמר מילה. דממת אלחוט". בדיון תקף בן נתן את המתלונן ואמר "ניסית להסתיר את העובדה שאתה משרת כממונה על אכיפת החוק, וניסית להתחמק מתשובות כדי שלא יגלו שאתה עובד במועדון הימורים כמוציא לפועל של מנהל המקום".

 

בסיום הדיונים אמר השופט, רענן בן יוסף, כי דברי המתלונן על כך שניסה להתערב לאחר ניסיון של הנאשם לשלם בכסף מזויף, "רחוקים מהאמת כמזרח ממערב. המתלונן מנסה להעלים בצורה ברורה את מעורבותו בעסקי מועדון משחקי מזל, עובדה המעמידה בצל את גירסתו כולה".

 

השופט הוסיף ש"אני תוהה מדוע החוקר שאמון על אובייקטיביות בחקירה אינו מאמת את המתלונן עם אשר צריך להיות ידוע לו על כך שגרסתו על שהייה מקרית בחנות היא שקרית או לא נכונה. אין תשובות לשאלות הללו כמו שאין שאלות לעניין העסק הכנראה בלתי חוקי שהמתלונן נוטל בו חלק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקח ביום (ארכיון)
צילום: מאיר פרטוש
צילום: איי פי
עובד במועדון הימורים בלילה (אילוסטרציה)
צילום: איי פי
מומלצים