שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן ייצא לוושינגטון ב-26 במאי
  מקורות דיפלומטים אמריקנים דיווחו סוף סוף על תאריך לפגישה עם הנשיא בוש, עליה דובר כבר מאז ינואר. הפגישה נדחתה שוב ושוב כדי לאפשר לאבו מאזן להציג בוושינגטון התקדמות ממשית

  יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, יגיע לביקור בוושינגטון ב-26 במאי, כך מסרו הלילה (שבת) מקורות דיפלומטים אמריקנים. אבו מאזן ייפגש עם הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש.

   

  בוש הזמין את אבו מאזן לפגישה בוושינגטון כבר בחודש ינואר האחרון, לאחר היבחרו של המנהיג הפלסטיני לתפקיד יושב ראש הרשות. עם זאת, בשום שלב לא פורסם תאריך לפגישה והיא נדחתה שוב ושוב כיוון ששני הצדדים ביקשו ליצוק לה תוכן. האמריקנים מצפים מאבו מאזן להציג התקדמות ממשית במפת הדרכים ובלחימה בטרור.

   

  כבר לאחרונה דווח כי בוש יפגוש את אבו מאזן במהלך חודש מאי. עוד לפני כן אמור אבו מאזן להיפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון. בשיחת טלפון שקיימו השניים בפסח האחרון נדברו שני המנהיגים להיפגש. מרבית ההערכות דיברו על כך שהפגישה תתקיים עו בטרם ייצא אבו מאזן לוושינגטון.

   

  בראיון שהעניק אבו מאזן אתמול ל"א-שרק אל אווסט" הלונדוני האשים המנהיג הפלסטיני את מדינת ישראל בהסתה נגדו, אך טען כי למרות ההסתה אין

  בכוונתו להתפטר מתפקידו. אבו מאזן, ששוחח עם כתב העיתון במהלך פסגת ברזיליה, הביע פליאה נוכח ההתקפות מצד המנהיגים בישראל, שתיארו אותו כ"יאסר ערפאת השני". לטענתו, ערפאת היה אחד הפלסטינים הפרגמטיים ביותר וההתקפות הישראליות הן בבחינת ניסיון של ממשלת ישראל להתחמק ממחוייבויותיה.

    

  "אני נתון להתקפות מתמידות ונמשכות" אמר. "ישנה שכבה בעם הישראלי שהחלה להבין שאני מבצע צעדים חיוביים וממשיים בשטח והחלה לדבר בפועל על כך. זה דבר טוב, אולם מי שרוצה להמשיך בעמדותיו המסיתות – חופשי לעשות זאת. הדיבורים בישראל רחוקים מהמציאות ולא יגרמו לי להתפטר. אנו פועלים מול העם הפלסטיני ומסבירים לו את המצב והוא יהיה זה שיחליט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ישובו להיפגש. בוש ואבו מאזן
  צילום: איי פי
  מומלצים