שתף קטע נבחר

מתח במפלגת העבודה לקראת סיום המפקד

על רקע חשדות לזיופים מצד אנשיו של עמיר פרץ, יסתיים המירוץ לגיוס חברים למפלגה. מרבית המתמודדים על ראשות העבודה סירבו לחשוף את מספר טפסי ההתפקדות שהצליחו לגייס, אולם במטהו של שר התשתיות, בנימין בן אליעזר דווקא הבטיחו: "פואד יעבור את כולם". ההערכה היא כי בתום ספירת התוצאות יהיו במפלגה למעלה ממאה אלף חברים

מתח במפלגת העבודה לקראת סיום מפקד החברים החדש. לאחר שבועות ארוכים של עבודה אינטנסיבית, יסתיים היום (א') בחצות המפקד במפלגת העבודה, שגרר תשומת לב ציבורית רבה לאור החשד לזיופים בחלק מהטפסים שהגישו אנשיו של ח"כ עמיר פרץ.

 

מלבד המועמדים לראשות העבודה, ערכה גם המפלגה עצמה מפקד חברים ועד כה נספרו כ-60 אלף טפסים. אולם, כל המבטים יופנו אל בית מפלגת העבודה בשכונת התקווה בתל אביב, לשם יביאו המועמדים לראשות המפלגה או אנשיהם את הארגזים ובהם אלפי או עשרות אלפי טפסי ההתפקדות שאספו.

 

במטות המתמודדים של אהוד ברק, מתן וילנאי, עמיר פרץ, בנימין בן אליעזר ושמעון פרס, שומרים את הקלפים קרוב לחזה, ומסרבים לגלות את מספר הטפסים המדוייק שיגישו. ואולם, בימים האחרונים נזרקו אינספור מספרים לאוויר, כאשר לאף אחד לא ממש ברור מה הם נתוני האמת.

 

בסביבתם של פרץ וברק היו מי שדיברו על כ-30 אלף מתפקדים ויותר, ואילו אחרים דיברו על מספרים נמוכים בהרבה הנעים סביב 20 אלף חברים חדשים בלבד. גם בסביבתו של מתן וילנאי אמרו כי מספר הטפסים שיגיש המפכ"ל לשעבר, אסף חפץ, ינוע סביב 20 אלף. במטהו של פרס סירבו לדבר על מספרים, אולי מפני שפרס עצמו השקיע פחות בגיוס מתפקדים לעומת יתר המתמודדים.

 

רק במטהו של בנימין בן אליעזר הבטיחו כי "פואד יהיה ההפתעה של המפקד". גורמים במטה אמרו כי "אנחנו מכירים את המספרים שרצים בקרב שאר המועמדים, ואנחנו עוברים את כולם. נערכנו למפקד הזה אחרת מהשאר. החתמנו כל טופס וטופס בסימן זיהוי של פואד, ועשינו רישום מאוד מדוייק".

 

בסביבתו של בן אליעזר אמרו כי על פי המידע שברשותם פרץ פקד כ-20 אלף איש, ברק כ-15 אלף ווילנאי בין 12 ל-15 אלף. "פואד עובר את כולם", הבטיח גורם במטהו של שר התשתיות.

 

בסך הכל נראה כי בעקבות המפקד האגרסיבי שערכו המתמודדים לראשות המפלגה יהיו בתום המפקד יותר ממאה אלף חברים במפלגת העבודה. לאחר בדיקת הטפסים, בדיקה שהמתפקדים אינם חברים גם במפלגה אחרת והכרזת המספר הסופי - ייצא לדרך הקמפיין לראשות העבודה.

 

עתה משכל מועמד הביא את המצביעים ה"בטוחים" שלו, יהיה אפשר להתחיל לערוך סקרי דעת קהל שישקפו בצורה מדוייקת יותר את הלך הרוח במפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשד לזיופים. פרץ
צילום: שאול גולן
יעבור את כולם? בן אליעזר
צילום: שאול גולן
צילום: איי פי
לא מוסר מספרים. פרס
צילום: איי פי
מומלצים