שתף קטע נבחר

הסגר בגדה הוסר חלקית; שוטרים פלסטינים יחומשו

הסגר, שנאכף בערב יום הזיכרון, הוסר - למעט באזור צפון השומרון. בתוך כך, אישרה ישראל לשוטרים הפלסטינים לשאת נשק גם בערים שלא עברו לאחריות פלסטינית. הנימוק: החשש מאנרכיה

צה"ל הסיר הבוקר (יום א') באופן חלקי את הסגר שהטיל על יהודה ושומרון ורצועת עזה לפני יום הזיכרון ויום העצמאות. בצפון השומרון יימשך הסגר - במעברים המובילים לעורף ישראל מג'נין עד צפונית לקלקליה, בעקבות התרעות. לאחר הסרת הסגר תתאפשר כניסת פועלים וסוחרים לשטח ישראל.

 

בתוך כך, אישרה ישראל לפני מספר שבועות לשוטרים הפלסטינים לשאת נשק בערי הרשות שלא עברו לאחריות ביטחונית פלסטינית. ההבנות התקבלו ברמת השטח, בשל החשש מאנרכיה ועל-מנת לאפשר לפלסטינים לשלוט בהפרות הסדר המקומיות. מדובר בשוטרים של הרשות, שילבשו מדים וישאו נשק, באזורים מסויימים. עם זאת, האחריות באזורים היא עדיין של צה"ל. מדובר בערים שכם, ג'נין, רמאללה וקלקיליה. בחברון יכולים השוטרים להסתובב רק עם אקדחים, בשל הסמיכות למתנחלים. זאת, באזורים מסויימים ובשעות שנקבעו.

 

וברצועה: צה"ל פתח מחדש את מחסום ארז והנפיק 4,500 היתרים נוספים לכניסת פועלים לעבודה בישראל. בכך אושרה כניסתם של 10,000 פועלים לעבודה בישראל.

 

כזכור, ביום רביעי, הועלתה רמת הכוננות ברחבי המדינה ל"פעילות מבצעית ד'" (רמת חירום) ודווח כי בידי מערכת הביטחון 46 התרעות על כוונת מחבלים לבצע פיגועים.

 

ובצל הכוננות המוגברת נחתה בערב יום העצמאות קטיושה בצפון ובערב שבת נורו רקטות לעבר גזרת הר דוב. אולם למרות המתיחות ששררה בימים האחרונים באזור הצפון, פקדו בשבת רבבות את אזורי הבילוי ואת בתי האירוח. מרשות הטבע והגנים הלאומיים נמסר על כ-100 אלף מטיילים באתרי הרשות, מתוכם כ-20 אלף באתרים בתשלום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים