שתף קטע נבחר

34 גופות התגלו בעיראק; רובם הוצאו להורג

בדיוק ביום בו באה קונדוליזה רייס לביקור פתע בעיראק התגלו הגופות באזור בגדד. הקורבנות נורו מספר פעמים בעורף; עיניהם היו מכוסות וידיהם כבולות מאחורי גבם. 5 הרוגים בפיגוע התאבדות בבעקובה. כלי התקשורת בבריטניה: מנהיג אל-קאעידה בעיראק, אבו מסעב א-זרקאווי, נפצע במהלך מבצע של צבא ארה"ב

גופותיהם של לפחות 34 בני אדם נמצאו היום (ראשון) בשלושה אתרים בעיראק. עיניהם של רוב הקורבנות היו מכוסות, ידיהן כבולות מאחורי גבם והם נורו מספר פעמים בעורפם - עובדה שמלמדת כי ככל הנראה הוצאו להורג. על פי דיווחים אחדים, ראשם של חלק מהקורבנות נערף.

 

13 גופות של גברים בשנות ה-20 לחייהם נמצאו בקבר ארעי בשכונת סאדר-סיטי בבגדד, 11 גופות נוספות, של גברים מבוגרים מעט יותר, נמצאו בחוות עופות דרומית לבירה ו-10 גופות - של חיילים עיראקיים - נמצעו ברמאדי שבמערב המדינה.

 

גורמי משטרה עיראקיים אמרו שעל פי מצבן של הגופות שנמצאו בבגדד, הם נורו ככל הנראה בשבת או בלילה שבין שבת וראשון. לגבי 11 הגופות שנמצאו דרומית לבירה, על פי ההערכות מדובר בנהגי משאיות שנחטפו בחודש שעבר. גם הם היו כבולים מאחורי גבם ונורו בראשם מספר פעמים אולם רוצחיהם לא טרחו אפילו לקבור אותם.

 

הגופות ברמאדי היו של חיילים עיראקיים שנהרגו בעימותים עם אנשי מיליציה. להערכת המשטרה, הגופות נמצאו בשטח למשך יומיים, לפני שנמצאו.

  

רייס באה לביקור פתע

 

בתוך כך נהרגו היום באזור העיר בעקובה שלושה שוטרים ושני אזרחים בפיגוע תופת שכוון נגד שיירתו של מושל מחוז דיאלה. שני מחבלים מתאבדים התקיפו את השיירה - אחד פוצץ מכונית תופת בנתיב נסיעתה. כשעצרו כלי הרכב רץ מחבל שני ופוצץ מטען שנשא על גופו סמוך לכלי הרכב. מלבד ההרוגים נפצעו בתקרית עוד כ-20 בני אדם.

 

התגליות המצמררות ופיגוע התופת התרחשו ביום בו הגיעה מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס לביקור פתע בעיראק. רייס, שהגיעה בטיסה מקאטר לשדה תעופה צבאי בצפון עיראק, ביקרה בעיר הכורדית אירביל ונפגשה שם עם מנהיג הכורדים מסעוד ברזאני. בהמשך הביקור היא צפויה להיפגש עם חיילים אמריקנים שהשתתפו במבצע "מטדור", שנערך בשבוע שעבר במערב עיראק, סמוך לגבול הסורי.

 

במהלך המבצע, הרגו הנחתים האמריקנים 125 מורדים חמושים, שהתבצרו באזור הגבול. תשעה נחתים נהרגו במהלך הפעילות הצבאית, וכ-40 נפצעו. מהצבא האמריקני נמסר כי 39 חמושים נלכדו, והועברו לחקירה.

 

האזור בו נערך המבצע ידוע כערוץ מנוסתם של מבוקשים רבים, אנשיו של בכיר אל-קאעידה בעיראק, אבו מסעב א-זרקאווי. ערוץ זה שמנוצל להברחות נשק וציוד שבהם משתמשים המורדים בפעולות נגד הצבא האמריקני בערים הגדולות בעיראק.

 

א-זרקאווי נפצע?

 

בתוך כך דיווחו הבוקר כלי התקשורת בבריטניה כי א-זרקאווי עצמו נפצע במהלך הפעילות האמריקנית, והובהל לקבלת טיפול רפואי באחד מבתי החולים ברמאדי. לדיווח זה אין אישור מכל מקור אחר.

 

אחד מרופאי בית החולים, שסירב למסור את שמו, טען כי א-זרקאווי הגיע לבית החולים ביום רביעי האחרון, כשהוא מדמם וסובל מפציעות קשות.

 

לדברי הרופא, לאחר שהעניק לא-זרקאווי טיפול ראשוני, התעקשו אנשיו לשחררו מבית החולים. זאת, למרות שהרופא המליץ על אשפוז. הרופא גם ציין כי אנשיו של א-זרקאווי סירבו לספק את שמו לרופאים המטפלים, וכי הוא זיהה את המטופל המפורסם מכיוון שראה את תמונותיו בעיתונים השונים.


פורסם לראשונה 15/05/2005 09:47

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
באה לביקור. רייס עם קסדה בהגיעה לעיראק
צילום: איי אף פי
מומלצים