שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "נשיא עיראק נועד עם אישיות צבאית ישראלית"
  מקורות עיראקים מוסמכים בירדן דיווחו כי בפגישה בין שליח ישראלי לנשיא עיראק, קיבל הנשיא איגרת מראש הממשלה שרון, והוא אף השיב לו באיגרת משלו. נשיא עיראק דיווח על קשרים שהולכים ונבנים בין מדינתו לכלל מדינות ערב

  נשיא עיראק, ג'לאל טלבאני, נועד לאחרונה עם "אישיות צבאית ישראלית" וקיבל ממנה איגרת מראש הממשלה, אריאל שרון. כך דיווחו הבוקר (יום א') מקורות עיראקים מוסמכים ברבת עמון.

   

  אותם המקורות, שלא פירטו היכן נערכה הפגישה, הוסיפו כי טלבאני שלח בחזרה עם השליח הישראלי איגרת משלו לראש הממשלה שרון, בה כתב כי במהלך שלושת החודשים הקרובים צפויות התפתחויות חיוביות בקשרים בין ישראל לעיראק, ובכלל זה הצבת נציגים דיפלומטיים בשתי המדינות. הידיעה, שדווחה בסוכנויות הידיעות ובכלי התקשורת הערביים, לא זכתה עד כה לאישור או להכחשה.

   

  לפני ימים אחדים אמר המשנה לראש הממשלה, שמעון פרס, כי הוא נועד לאחרונה עם נציגים עיראקים "מהשורה הראשונה" אולם סירב למסור פרטים נוספים מחשש שיבולע להם.

   

  בתוך כך הבהיר טלבאני אתמול כי קשריה של עיראק עם מדינות ערב הולכים ומשתפרים וכי עבדאללה מלך ירדן הבטיח לו במהלך פגישת השניים ברבת עמון לאחרונה לשתף פעולה נגד הטרור ולמנוע את הטונים הצורמים הנשמעים נגד עיראק.

   

  טלבאני הוסיף, כי מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, הבטיח לפתוח משרד של הליגה הערבית בבגדד וכי שאר נציגי מדינות ערב איתם שוחח במסגרת כינוס נציגי מדינות ערב ומדינות אמריקה הלטינית בברזיל, הבטיחו לפעול לחילופי שגרירים עם ארצו.

   

  לדבריו, בשיחות שקיים עם ראש ממשלת סוריה, נאג'י אל-עטרי וסגן שר החוץ, וליד מועלם, הוא שמע "דברים טובים על אסטרטגיה חדשה מצד דמשק לשיתוף פעולה עם המשטר הקיים בעיראק ולסיוע למלחמה בטרור".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  טלבאני. התפתחויות חיוביות
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  שרון. שלח איגרת
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  פרס. נועד עם העיראקים
  צילום: איי פי
  מומלצים