שתף קטע נבחר

מצלמות Panasonic Lumix DMC-FZ20/15

מצלמות 4 ו-5 מגה-פיקסל דומות, שמתאימות למשמשים שונים. FZ15 מתאימה לצילום אקשן, ו-FZ20 מציעה תמונה איכותית ותכונות מתקדמות

מצלמות 4 ו-5 מגה-פיקסל אלה דומות, אך מתאימות למשמשים שונים. FZ15 אינה מתחרה בחדות ה-FZ20, אולם מתאימה יותר לצילום אקשן, הודות לזמן המחזור הקצר בשתי שניות. FZ20 מציעה שילוב של תמונה איכותית ותכונות מתקדמות. גם היא אינה מושלמת, אבל הזום המרשים ומגוון התכונות מתאימים למגוון מצבי צילום.

 

שני הדגמים מצוידים בעדשת זום 12X (או 36 עד 432 מ"מ יחסי), מתוצרת Leica,

צילום: פי סי מגזין

ובמסך LCD בגודל 2 אינץ'. ב-FZ15 אין תושבת למבזק חיצוני, כמו באחותה, אבל רוב הצרכנים ממילא לא זקוקים לה. שתי המצלמות מקנות לצלם שליטה על מידת הרעש, כמו גם על חשיפה, חדות, ניגודיות, רוויה, ועל מצבי מבזק. ויש גם אפשרויות מגוונות לצילום ידני. אהבנו במיוחד את האפשרות לבצע מיקוד ידני. במצב זה המצלמה "מנחשת" והצלם רק מבצע כוונון אחרון.

 

מנגנון ייצוב תמונה אופטי מפצה על רעידות המצלמה, ומאפשר להפיק תמונות חדות יותר גם במצבי זום קיצוניים. לעומת זאת, הווידאו טעון שיפור: צילום וידאו נעשה ברזולוציית 320 על 240 בקצב של 30 תמונות לשניה, בלי אודיו. המצלמות נוחות להחזקה, אך השליטה בזום אינה נוחה במיוחד. בכל אופן, שתי המצלמות יתאימו למי שרוצה לכוון למטרה, ללחוץ ולדעת שתצא תמונה סבירה. זכרו לפתוח את המבזק במידת הצורך כי הוא אינו נפתח אוטומטית.

 

זמן האתחול של FZ15 בינוני - חמש שניות, אבל זמן המחזור בין צילומי מבזק מהיר - רק שנייה וחצי. אם לוקחים בחשבון שהעדשה שומרת על מפתח צמצם קבוע f/2.8 בטווח זום 12X ויש לה מערכת ייצוב תמונה, זו המצלמה המתאימה ביותר לאקשן.

 

האבחנה טובה מאוד למצלמת 4 מגה-פיקסל, אך אחוז פיקסלי מעבר אינו מבריק - 2.9%. צילומי אור יום היו חדים מהמצופה, עם ניגודיות מרשימה, אך עם נטייה להגזים בערך

המג'נטה (יתכן שנטייה זו מכוונת). צילומי מבזק היו טובים וחמימים. צילומי סטודיו היו מפורטים אך לא חדים במיוחד, עם קצת יותר רעש מאשר בצילומי אור יום, וצבע פחות טוב.

 

רזולוציית FZ20 היתה מעל המצופה במצלמות 5 מגהפיקסל, עם אחוז סביר של פיקסלי מעבר - 2.5%. אך לאבחנה המשופרת יש מחיר: האתחול אורך למעלה מחמש שניות, וזמן המחזור בין צילומי מבזק הוא 3.5 שניות. גם במצלמה זו היו צילומי אור יום חדים עם נטייה להגזמה קלה ברכיב המג'נטה. החשיפה הייתה טובה והרעש מינימלי. צילומי הבזק היו חמימים במקצת. זו מצלמה טובה, לא מצוינת.

 

ציון:

 

 

מחיר: להשוואת דגם FZ20 ב"זאפ" או ב"דפי זהב", להשוואת דגם FZ20 ב"דפי זהב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצלמות טובות, לא מצוינות. אילוסטרציה
מומלצים