שתף קטע נבחר

מצלמת Canon PowerShot SD300 Digital Elph

מצלמה שביצועיה עולים על הציפיות, והיא מציעה איכות תמונה מעולה, צג גדול, עינית אופטית וחיישן 4 מגה פיקסל

למרות שמצלמה זו היא היחידה עם חיישן 4 מגה פיקסל וצג 2 אינץ' בקרב יריבותיה האולטרה קומפקטיות, בחרנו בה מכיוון שביצועיה עולים על הציפיות הן לגבי משקלה והן בהשוואה למתחרות. איכות התמונה המעולה מפצה על זמן ההתרעננות החולמני של המבזק. גם דגם זה מוצע בצבעי כסף, בורדו, כחול כהה או אפור.

 

הצג גדול יותר מאשר בדגם SD20, ויש לה מפתח צמצם f/2.8-f/4.9 ואורך

מוקד מ-35 עד 105 מ"מ (מקביל ל-35 מ"מ במצלמה רגילה). לעדשת הזום האופטי 3x מבנה טלסקופי שנכנס לגוף המצלמה כשהוא אינו בשימוש. כמו כן יש לה עינית אופטית לצילום קונוונציונלי - למרות שהיינו מעדיפים את מיקומה בצד, אך זה לא פגם נוראי, מכיוון שרוב המשתמשים מצלמים תוך מבט על הצג, וזה ברור ובהיר למדי.

 

התפריט זהה לדגם SD20, שהוא טוב למדי, והיא מצלמת וידאו ב-640x480 ו-30 תמונות לשנייה. במעבדה התברר שדגם DS300 מייצר תמונות בהפרדה מכובדת של 1,225 קווים. מעבר הפיקסלים בין שחור ללבן היה טוב למדי, 2.5% (כלומר רק פיקסל אחד מתוך 40 משני צידי המעבר פיספס אותו ויצא שחור במקום לבן או ההפך).

 

מצלמה זו מאתחלת מהר - רק 1.8 שניות מההדלקה היא כבר בפעולה - והיא מצלמת במהירות תמונה אחר תמונה ללא מבזק. אך כשמצלמים עם מבזק, נאלצים להמתין 5.5 שניות

בין תמונה לתמונה כדי שהוא יתאושש. מעצבן, אבל כדאי לחכות.

 

התמונות שצולמו באור יום היו מעולות עם פרטים מדויקים הן באור והן בצל. גם התמונות עם המבזק אינן גרועות, אם כי ההארה לוקה במעט חוסר אחידות. הניגודיות מעולה, וכך גם הגוונים, למרות שאין בתמונה לבן ממש אמיתי. התמונה חדה ופרטיה נראים בבירור. לסיכום: ה-DS300 היא מצלמה ממש שווה. למעט זמן ההמתנה בין צילומי המבזק, אין תלונות.

 

ציון:

 

מחיר: השוואת מחירים ב"זאפ" או ב"דפי זהב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונות מעולות. אילוסטרציה
צילום: גבי מנשה
מומלצים