שתף קטע נבחר

שטרום אישר למגדל וכלל לרכוש סוכנויות ביטוח

המיזוגים שאושרו הם בין מגדל ל-5 סוכנויות הביטוח שחם, עמית, פיסגת מצדה, צרפתי יצחק, ומבטח גרנות. לכלל אושרו מיזוגים עם י.ד. ורדי, ומארש ישראל

הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, אישר שורת מיזוגים בין חברות הביטוח מגדל וכלל וסוכניות ביטוח.

 

המיזוגים שאושרו הם בין מגדל ל-5 סוכנויות ביטוח: שחם, עמית, פיסגת מצדה, צרפתי יצחק, ומבטח גרנות. לכלל אושרו מיזוגים עם שתי סוכנויות ביטוח - י.ד. ורדי, ומארש ישראל. 

 

במסגרת הדיון בבקשות המיזוג ערכה רשות ההגבלים העסקיים בדיקת רוחב של משמעותם הכללית של מיזוגים בהם רוכשות קבוצות הביטוח הגדולות סוכנויות ביטוח עצמאיות. בשנים האחרונות קיימת מגמה של מיזוגים מסוג זה והחשש העיקרי אותו בדק הממונה הוא השתלטות חברות הביטוח הגדולות על מערך הסוכנויות ואובדן הייעוץ העצמאי והאובייקטיבי של סוכנים ללקוחותיהם.

 

הממונה מצא כי ברוב מקטעי ענפי סוכנויות הביטוח קיים עדיין חלק משמעותי מאד של סוכנויות עצמאיות שהציבור שוכר את שירותיהן. עם זאת, קובע הממונה: "אם תימשך מגמת המיזוגים או אף תגבר יגבר הסיכוי לפגיעה בתחרות ובציבור ויהיה צורך להתנגד למיזוגים כאלה בעתיד".

 

עוד נקבע כי "הממונה אישר המיזוגים בתנאי שבכל פרסום סוכנויות הביטוח שבבעלות חברות ביטוח, יובהר כי הן בשליטת חברות הביטוח השונות. ההגיון ביסוד תנאי זה הוא כי ציבור המבוטחים ייהנה משקיפות וממידע בדבר אופיה וטיבה של הסוכנות, כמו גם זיקתה לחברות ביטוח". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
דרור שטרום, הממונה על ההגבלים
צילום: גבי מנשה
מומלצים