שתף קטע נבחר

הולנדר יבדוק טענות השגריר; שלום: "ההר הוליד עכבר"

היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז החליט להעביר את טענותיו של שגריר ישראל בארה"ב, דני איילון, לבדיקת נציבות המדינה. משמעות ההחלטה: דחיית האפשרויות המחמירות יותר, בהן פתיחת חקירה פלילית או בדיקה של מבקר המדינה. מקורבי שלום: "ההר הוליד עכבר"

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, החליט הערב (יום ב') להעביר לנציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, את הטיפול בתלונתו של שגריר ישראל בארה"ב, דני איילון, כלפי שר החוץ ורעייתו, סילבן שלום וג'ודי ניר מוזס שלום.

 

בכך, למעשה, דחה היועץ את האפשרויות האחרות שעמדו בפניו בכל הנוגע לטיפול בפרשה: פתיחה בחקירה פלילית או העברת הנושא לבדיקת מבקר המדינה.

 

מקורבי השר שלום אמרו בתגובה כי "ההר הוליד עכבר. כל הניסיונות של השגריר להסיט את תשומת הלב מהחקירה המתנהלת נגדו באמצעות הגשת תלונה מנופחת ומגוחכת ליועץ המשפטי לממשלה, לא הצליחו. הראייה היא, כי היועץ המשפטי החליט להסתפק בבדיקת נציבות שירות המדינה, ולא באמצעות מבקר המדינה או חקירה פלילית".

 

גורמים משפטיים הסבירו הערב, כי ההחלטה להעביר את הטיפול לנציבות שירות המדינה נובעת מן ההיבטים המשמעתיים העולים מן הפרשה, וכן מן העובדה ששני בכירים מוסרים גרסאות סותרות ומאשימות. לדבריהם, יש צורך ללבן את הנושא.

 

מזוז ביקש מנציב שירות המדינה לעדכן אותו בהתקדמות הטיפול בתלונה.

 

התלונה: ג'ודי מתערבת במינויים

 

תלונתו של איילון נחשפה בערוץ 2 בסוף השבוע האחרון. השגריר פנה ליועץ המשפטי, מני מזוז, וטען שרעיית שר החוץ, ג'ודי ניר-מוזס-שלום, מתערבת במינויים. באופן ספציפי, כך טען, דרשה הרעייה להדיח את עוזר השגריר לירן פטרזיל, שלא "סידר" לה ולבעלה השר תמונה עם הזמרת מדונה. 

 

הבוקר פרסם "ידיעות אחרונות", כי בידי השגריר איילון קלטות, המוכיחות שרעיית השר שלום אכן מתערבת במינויים. על פי הפרסום, איילון סיפר למקורביו שהקליט את בכירי המשרד מתוודים בנושא. בין המוקלטים - מנכ"ל משרד החוץ, רון פרושאור, שהכחיש אתמול פומבית כל התערבות של אשת השר.

 

בתוך כך דווח כי גורמים במשרד החוץ משוכנעים כי ימיו של איילון בתפקידו ספורים וכי שלום גמר אומר להדיחו, מיד עם תום הבדיקה של נציבות שירות המדינה בוושינגטון בעניין התנהלותה של אשתו, אן.

 

הרקע לחקירה, ולכאורה גם להדחה, הוא תחקיר "ידיעות אחרונות" בעניינה של אן איילון, וגינוניה מול עובדי השגרירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הנציב יחקור. מזוז
צילום: רויטרס
צילום: סמדר שילוני
מעורבת? ניר מוזס שלום
צילום: סמדר שילוני
צילום: איי פי
יודחו? אילון ואן אשתו
צילום: איי פי
מומלצים