שתף קטע נבחר

ראש העיר רעננה ביילסקי יהיה יו"ר הסוכנות

מועמדותו של ביילסקי, הנהנה מתמיכתו של ראש הממשלה שרון, תובא לאישור הממשלה בחודש יוני. "זה כבוד גדול", אמר למקורביו. ויש גם הפתעה: סגנו בראשות העיר רעננה, עוזי כהן, לא פוסל התמודדות אחרי לכתו של ביילסקי. בינתיים ישמש כראש עיר זמני

"זה כבוד גדול שראש הממשלה מצא אותי ראוי להיות יו"ר הסוכנות", כך אמר אמש (יום ב') למקורביו ראש עיריית רעננה, זאב ביילסקי, בעקבות ההחלטה למנותו לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית.

 

ביילסקי מכהן כ-20 שנים כראש עיריית רעננה ונחשב למי שהפך את רעננה ממושבה מנומנמת לעיר ובה איכות חיים מהגבוהות בארץ. לביילסקי, כך על פי המקורבים, לא היה זמן רב לשקול את הצעת ראש הממשלה על המינוי. זאת כיוון שיו"ר הסוכנות הנוכחי, סלי מרידור, הודיע על התפטרותו בערב יום העצמאות.

 

למרות שרעננה היא חלק בלתי נפרד מחייו אמר ביילסקי למקורביו "זה כבוד גדול. זהו תפקיד לאומי בנושאי קליטה ויהדות ואני גאה שנמצאתי ראוי להוביל את המערכת". ביילסקי ציין כי הוא מלא התרגשות מההצעה.

 

לתפקיד יכנס ביילסקי רק בעוד כחודש וחצי, כאשר התפטרותו של מרידור תכנס לתוקף. מינויו של ביילסקי יובא בחודש הבא לאישור הממשלה.

 

עם היכנסו לתפקיד יסגור ביילסקי מעגל אישי. לפני כ-25 שנה שימש כשליח הסוכנות היהודית בדרום אפריקה. שם, במהלך השליחות, הכיר תושבת דרום אפריקה ונישא לה. היא עלתה לארץ ומאז הם מתגוררים ברעננה. ביילסקי, היום בן 57, הוא אב לשלושה ילדים.

 

עוזי כהן: לא אסרב לתפקיד

 

ביילסקי, על פי מקורביו, מחזיק כבר עכשיו בקשרים עם יהודים ברחבי העולם, כך שיהיה לו קל להשתלב ולהצליח בתפקיד. מתוקף תפקידו הנוכחי פעל ביילסקי בנושאי עליה וקליטה. מי שיפסיד מהתפקיד החדש של ביילסקי, אומרים המקורבים, תהיה העיר רעננה. "כל השנים הוא חי ונושם רעננה. אין אבן בעיר שהוא לא מכיר ואין ילד שלא מכיר אותו. כל אזרח יודע שהוא יכול לפנות לביילסקי גם ברחוב, להציג בעיה, והבעיה תיפתר. בבחירות האחרונות הוא זכה ב-82 אחוזים מקולות הבוחרים. אבל אנחנו בטוחים שלא רק לרעננה יחסר ביילסקי, גם לביילסקי תחסר רעננה".

 

סגן ראש עיריית רעננה, עוזי כהן, נחשב ליד ימינו של ביילסקי. השניים מובילים את העיר יחד כבר שנים רבות. בעקבות המינוי אמר כהן כי הוא שותף בסוד העניינים ולא הופתע. "מי שהרוויח מהמינוי זה עם ישראל ומי שהפסיד זה עוזי כהן. יחד היינו צוות מוביל ומצליח שביצע עשיה בעיר. הוא יחסר לי מאוד. אני מרגיש כמו שמורידים לי חלק מהגוף".

 

לאחר עזיבת ביילסקי ישמש כהן מתוקף תפקידו ראש עיר זמני. זאת, עד לבחירות שיתקיימו לראשות העיר. "לא אתמודד בבחירות בלי תמיכתו והסכמתו של ביילסקי", אומר כהן. "הקואלציה בעיר תצטרך להחליט מי המועמד לראשות העיר. אני לא רוצה להיות מתנשא ולא רוצה להכריז שאני מתמודד, אך אם חברי הקואלציה יציעו אותי להיות מועמד לתפקיד בבחירות אני לא אסרב".

פורסם לראשונה 16/05/2005 23:42

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
ביילסקי. גאה
צילום: יוסי רוט
כהן. יתמודד רק עם תמיכת ביילסקי
צילום: אורי אליהו
מומלצים