שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ל-40% מהקיבוצניקים יש מכונית פרטית

  כך עולה מחשיפת פעילותו העסקית של תאגיד "משקי הקיבוצים", ארגון הקניות של התנועה הקיבוצית. עוד עולה מן הנתונים כי ל-45 אלף קיבוצניקים יש כרטיס אשראי והם מוציאים באמצעותו כ-1,000 שקל בממוצע לחודש. מנכ"ל התאגיד , משה מרום, מסר כי התאגיד מחפש עתה שותף פיננסי שייכנס לשותפות ב"משקי הקיבוצים" ויאפשר לקיבוצים למכור אחזקות תמורת מזומנים

  תאגיד משקי הקיבוצים הגיע ב-2004 להיקף פעילות של 1.05 מיליארד שקל, גידול של 8% לעומת 2003. על כך מסר היום (ג') דובר התנועה הקיבוצית.

   

  "משקי הקיבוצים" הינו תאגיד עסקי, המצוי בבעלות הקיבוצים, והוא עוסק באופן מסורתי בריכוז פעילות קניינות עבור הקיבוצים.

   

  בשנתיים האחרונות משמש התאגיד גם כחברת אחזקות לחברות בנות ולא רק כמתווך בין הקיבוץ לספק. התאגיד חושף לראשונה את פעילותו העסקית.

   

  לדברי מנכ"ל משקי הקיבוצים, משה מרום, התאגיד בודק הכנסת שותף פיננסי לארגון. לדבריו, בחלק מהקיבוצים מתגבשת מגמה למצות את הערך הכספי בתאגידים העסקיים בהם הם חברים, ולייעד את הכספים לרווחת החברים, בעיקר לפנסיה. הכנסת שותף תאפשר לקבוע ערך כלכלי אמיתי לארגון ובמקביל לשחרר כספים לאותם קיבוצים שיחפצו לוותר על חברותם בארגון.

   

  משתמשים יותר בכרטיסי אשראי

   

  תהליכי ההפרטה שעוברים קיבוצים רבים והעברת יותר אחריות כלכלית לרשות החבר הביאו לגידול בשימוש בכרטיסי אשראי ופתיחת חשבונות בנק. 45 אלף חברים המחזיקים בכרטיס אשראי שהוציא התאגיד באמצעות חברות כרטיסי האשראי, ביצעו ב-2004 עסקאות בהיקף של 550 מיליון שקל. בשנה האחרונה הרחיב התאגיד את שירותיו גם לתחומי הסיעוד, הסיוע הנפשי והמט"ח.

   

  משקי הקיבוצים כארגון קניות ביצע רכישות מספקים מקומיים עבור קיבוצים ומפעלים של התעשייה הקיבוצית בהיקף של 379 מיליון שקל בשנת 2004. בשנת 2003 הסתכמו הרכישות בסכום של 351 מיליון שקל.

   

  עוברים לרכב פרטי

   

  כיום יש ל-38% מהאוכלוסייה המתגוררת בקיבוצים מכוניות פרטיות. על מנת לתת מענה לצורכי החברים בתחום הרכב מסייע התאגיד במימון באמצעות חברות הליסינג שבבעלותו. החברה הבת "משק רכב" רכשה ב-2004 מכוניות עבור הקיבוצים וחבריהם בהיקף של 404 מיליון שקל. חברה בת נוספת, "משקי ליסינג", הגיעה ב-2004 לצי ליסינג של 3,000 כלי רכב.

   

  התאגיד הקים, בשיתוף קבוצת ניו-קופל, חברה משותפת בשם "סנטרו משק", העוסקת ברכישת מכוניות ומתפעלת שני מגרשי מכירה למכוניות יד שנייה.

   

  שירותים חדשים: סיעוד ומט"ח

   

  85% מהקיבוצים עובדים עם חברת ע.מ.ק, המספקת שירותי סיעוד בשותפות עם חברת עמל סיעודית לכ-1,000 קשישים. בראשית 2005 החל התאגיד לספק שירות המכונה ידיד נפש – שירות תמיכה וליווי מקצועי לבעלי צרכים מיוחדים בתחום הנפש תוך שיקומם בקהילה הקיבוצית.

   

  ב-2004 הוקמה חברת "מגדל פורקס" בשיתוף מגדל שוקי הון. מגדל פורקס מספקת לקיבוצים, למפעליהם, לחברים ולציבור הרחב שירותים בתחום המט"ח והינה חדר עסקאות מט"ח.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: לע"מ
  תאגיד משקי הקיבוצים: גידול בפעילות
  צילום: לע"מ
  מומלצים