שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חברי אגודת הקו-אופ יחלקו רווחי הנכסים עם העובדים

  ביהמ"ש המחוזי קיבל את ערעור העובדים וקבע כי 984 עובדי הקו-אופ זכאים לחברות באגודה ועל כן ייהנו מכספי מימוש נכסי האגודה - 60-50 אלף שקל כל אחד

  22 חברי אגודת הקו-אופ, יאלצו להתחלק בכספי מימוש נכסי האגודה, עם עוד כ-1,000 עובדי הקו-אופ. זאת לאחר שהיום (ג') קיבל שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יהונתן עדיאל, את ערעור העובדים וקבע כי 984 עובדי הקו-אופ, שקיבלו בשנת 1996 מבני גאון, יו"ר האגודה השיתופית ("ריבוע הכחול" דאז) כרטיס חבר באגודה, אכן זכאים לחברות זו.

   

  כל אחד מהעובדים יקבל בין 50 אלף ל-60 אלף שקל פטור ממס. עד כה חולקו לחברים 44 אלף שקל על חשבון הסכום שקיבלה האגודה ממכירת רשת רבוע כחול, זכיון איקאה ונכסי נדל"ן.

   

  כזכור, רשם האגודות השיתופיות, עו"ד אורי זליגמן, קבע בזמנו, בין השאר על סמך דו"ח אינדיג (החוקר המיוחד שמונה לבדוק את פעילותה האגודה בימי בני גאון), כי עובדים אלו אינם זכאים לחברות משום שהיא ניתנה להם על ידי הנהלת האגודה בראשות בני גאון, בסמוך לבחירות לתפקיד יו"ר האוגדה, וכי יש חשד לשוחד בחירות. רשם האגודות טען כי מתן החברות לא נעשה כדין.

   

  העובדים הגישו ערעור על החלטת הרשם בפני בית המשפט המחוזי בירושלים, בשבתו כבית המשפט לעניינים מנהלים. עדיאל קבע : "אינני רואה מקום להכריע מה היתה הסיבה לצירופם של העובדים כחברים . די אם אומר כי לא הוכח שמטרת הצרוף היתה לבצר את שליטת ההנהלה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שלום בר טל
  גאון: העניק לעובדים כרטיס חבר
  צילום: שלום בר טל
  מומלצים