שתף קטע נבחר

אהוד ברק על חסימות הכבישים: "זה סביר"

ראש הממשלה לשעבר הצדיק את חסימות הכבישים של המתנחלים. "חופש הביטוי הוא חשוב מאוד, כולל חופש המחאה וההפגנה", אמר. לדבריו, "שרון הגיע לסוף דרכו, עם הלשון בחוץ, ולא יוכל לבצע את תוכנית ההתנתקות עד סופה". ברק גם הזהיר מפני רצח פוליטי נוסף

מתייצב לימינם: ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הצדיק היום (ג') את חסימות הכבישים של המתנחלים אתמול.

 

בראיון למהדורת החדשות של ערוץ הכנסת, שתשודר הערב, אמר ברק: "חופש הביטוי הוא חשוב מאוד, כולל חופש המחאה וההפגנה. אנשים מקבלים את מרות המדינה, וזה חופש ההפגנה. הייתי אומר שמה שראינו אתמול הוא סביר. אני משוכנע, יחד עם זאת, שההתנתקות שיצאה לדרך, ועברה את מכשולי החקיקה, תבוצע בסופו של דבר".

 

ברק הזהיר מפני רצח פוליטי נוסף בישראל, וקרא לשים לב לאנשים בודדים, שעלולים, לדבריו, לנסות ולפגוע באישיות פוליטית. לדבריו, "צריך להיזהר הרבה יותר ממטורפים בודדים שעלולים לנסות לרצוח אישיות פוליטית או לפוצץ מטענים על הר הבית, או לעשות איזושהי פרובוקציה אחרת שתביא לחילופי אש בין ישראלים לישראלים, תוך כדי הפינוי. מהם צריך בעיקר להיזהר".

 

ראש הממשלה לשעבר תקף בחריפות את ראש הממשלה הנוכחי, אריאל שרון, והעריך כי שרון עצמו לא יוכל לבצע את תוכנית ההתנקות עד סופה. "הוא הגיע לסוף דרכו, עם הלשון בחוץ, עם ליכוד מפורק מתחת לרגליו, ואין סיכוי ששרון יהיה מסוגל לבצע את ההתנתקות המלאה הדרושה למדינת ישראל", אמר.

 

בהתייחסו לגושי הישובים ביהודה ושומרון אמר ברק: "גושי היישובים וערי הלווין יישארו בתוך ישראל, ואת היישובים המבודדים יהיה צריך להביא בצער ובכאב הביתה".

 

לאחר פרסום הדברים ביקש ברק להבהיר: "אני מתנגד לכל מעשה בלתי חוקי, אולם תומך בחופש הביטוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אטילה שומפלבי
ברק. "חופש המחאה חשוב"
צילום: אטילה שומפלבי
באדיבות שירות בתי הסוהר
מתנחלים שנעצרו בחסימת הכבישים
באדיבות שירות בתי הסוהר
צילום: אחיה ראב"ד
אחד הכבישים שנחסם
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים