שתף קטע נבחר

הבנק למסחר: המדינה גיבשה את רשימת הנתבעים

זאת לאחר שהוחלט כי הבנק התנהל בצורה רשלנית ובלתי נתפסת. מדובר בכ-30 מבכירי הבנק שייתבעו על סך 300 מיליון שקל. גם אתי אלון ואחיה בין הנתבעים

שלוש שנים לאחר קריסתו של הבנק למסחר תוגש תביעת ענק נגד בכירי הבנק. במהלך החודש הקרוב תוגש תביעה של כ-300 מיליון שקל נגד למעלה מ-30 מנהלים ודירקטורים בבנק למסחר. זאת לאחר שנקבע מבדיקות שנערכו כי הבנק התנהל בצורה רשלנית ובלתי נתפסת ורחוקה מניהול של בנק. כך נודע ל"ידיעות אחרונות".

 

רשימת הנתבעים המתגבשת בימים אלו כוללת, בשלב זה, את המנכ"לים לשעבר, משה לייבוביץ ואלי אונגר, יו"ר הדירקטוריון, סמנכ"ל הבנק, ומנהלי סניף ת"א. בנוסף תוגש התביעה כנגד 11 דירקטורים, וכמובן נגד גיבורי פרשת הבנק למסחר - אתי אלון, אחיה עופר מקסימוב, אביה אביגדור מקסימוב ואיש העסקים בני רביזדה.

 

ב-27 באפריל 2002, נכנסה אלון, מי שהיתה באותה תקופה סגנית מנהלת מחלקת ההשקעות בבנק, לתחנת המשטרה והודתה כי גנבה 502 מיליון שקל. אלון, אם לשניים, הצליחה לבצע את המעילה הגדולה בתולדות הבנקאות בישראל.

 

במשך 5 שנים היא מכרה פקדונות ותוכניות חיסכון של לקוחות הבנק ללא ידיעתם, ואת הכסף שגנבה מהם העבירה לחשבון פרטי שלה, ומשם הוציאה את הכסף מהבנק, בעיקר לשוק האפור כדי לכסות, לדבריה, חובות של אחיה מהימורים.

 

אלון דאגה שלא לצאת לחופשות, והציגה בפני לקוחות שביקשו פרטים על חשבון ההשקעות שלהם פלט מזויף. בית המשפט הרשיע אותה בגניבה של רבע מיליארד שקל, וגזר עליה 17 שנות מאסר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
אתי אלון. בין הנתבעים
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים