שתף קטע נבחר

עמיר פרץ בישיבת העבודה: "מנוול, זבל, חלאה"

גובה הלהבות במפלגת העבודה מסרב לגווע. היום הגיע לשיאים חדשים בדיון על איחוד סיעות העבודה ועם אחד. האיחוד, שאמור להיערך מחר, תלוי אישור של היועץ המשפטי למפלגה אלדד יניב. פרץ זעם על שיניב לא אישר והתפרץ: "אפס מאופס. מי אתה טינופת שכמוך שתמנע ממני להתמודד?"

"מנוול, זבל שכמוך. חלאת המין האנושי. אפס מאופס. מי אתה טינופת שכמוך שתמנע ממני להתמודד?". כך, בהתפרצות חסרת תקדים, פוצץ הערב (יום ג') יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, ישיבה בבית מפלגת העבודה בתל אביב.

 

הישיבה כונסה כדי לדון בדרישתו של פרץ למזג מחר בוועדת הכנסת את סיעות העבודה ועם אחד. על פי חוות דעת שהכין היועץ המשפטי לעבודה, עו"ד אלדד יניב, ושהוצגה בפני מרכז המפלגה בתחילת החודש - ללא מיזוג הסיעות לא יוכל פרץ לרוץ לראשות מפלגת העבודה. פרץ, שהבין ככל הנראה כי אין לו ברירה, ביקש באמצעות ח"כ דוד טל לכנס את ועדת הכנסת מחר בבוקר ולאחד את הסיעות.

 

אלא שכדי לאחד את הסיעות זקוק פרץ לחתימתו של יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, שסירב לחתום עד כה לחתום, ללא אישור מעו"ד יניב ומגזבר העבודה, משה כהן.

 

הערב התכנסו פרץ, יניב, כהן, כבל ועו"ד יוסי כץ כדי לברר אם רשאי כבל לחתום על מיזוג הסיעות. במהלך הישיבה, שנמשכה כשלוש שעות, הסבירו כהן ויניב כי לא ניתן לאחד את הסיעות ויש להמתין לאישור מוועידת המפלגה, שתתכנס בסוף החודש. הוועידה צריכה לאשר או לבטל את הסכם האיחוד עם עם אחד, מפלגתו של פרץ.

 

במהלך הישיבה התפרץ יו"ר ההסתדרות כמה וכמה פעמים על אנשי מפלגת העבודה ולבסוף, איבד ככל הנראה את עשתונותיו, ובצרחות אימים התנפל על אלדד יניב בקללות, יצא מן החדר וטרק את הדלת.

 

ברקע המתח הגואה בין פרץ ליניב עומד הקשר של יניב עם מועמד אחר לראשות העבודה, אהוד ברק. פרץ, כמו גם אחרים בעבודה, מאשימים את יניב בשיתוף פעולה חשאי עם ברק, ובפעולה למען האינטרסים שלו. יניב היה מעורב בתקופה האחרונה בהעברת עשרות טפסי התפקדות של מטה עמיר פרץ לחקירת היחידה הארצית לחקירות הונאה, בחשד כי זויפו. יניב גם היה זה שהודיע כי פרץ לא יוכל להתמודד על ראשות העבודה בשל בעיות הטמונות בהסכם האיחוד בין שתי המפלגות. בראיון ל-ynet, האשים פרץ את יניב ואת ברק כי הם מנסים לחסל אותו פוליטית.

 

לפני ימים אחדים התריע יניב כי בגלל העובדה שלמפלגה אין תקנון בחירות מאושר כראוי על ידי המרכז, הבחירות ייצטרכו להדחות, ולא יוכלו להתקיים ב-28 ביוני כמתוכנן. בישיבה דחופה שכינס יו"ר ועדת הבחירות של המפלגה, יגאל שפירא, התפרץ נציגו של אהוד ברק, עו"ד חיים בן עמי, על אלדד יניב, והאשים אותו בשיתוף פעולה עם שמעון פרס בניסיון לדחות את הבחירות ולהאריך את כהונתו של פרס. ל-ynet נודע באותו ערב כי לפני הישיבה של ועדת הבחירות נפגשו יניב ופרס, ולאחר תקופה ארוכה של נתק ניהלו שיחה ארוכה והתפייסו. 

 

מקורביו של עמיר פרץ ניסו להנמיך את גובה הלהבות ואמרו כי אלו הדברים שהטיח יו"ר ההסתדרות בעו"ד יניב: "אתה שקרן. הטעית את חברי מרכז המפלגה. אמרת להם חצאי אמיתות. כשישבנו אנחנו אמרת שהכל בסדר ופתאום במרכז התחלת להעלות כל מיני דברים שלא היו ולא נבראו. אתה והבוס שלך ברק לא תמנעו ממני להתמודד. אתה אדם שקרן, ואין לי שום כוונה לשבת פה איתך".

 

רק אתמול: קרקס בישיבה החגיגית

 

רק אתמול היה מעורב פרץ בעימות מילולי אחר. אתה לא מפחיד אותי", "אתה פּישֶר, אתה אפס מאופס", "אתה צריך כיתה טיפולית" אלו היו חילופי הדברים שהוטחו אתמול בין חבר הכנסת דני יתום לבין פרץ במהלך ישיבה חגיגית של סיעת העבודה בכנסת.

  

חברי הסיעה כולם בירכו על הצלחת המפקד, והבהירו כי הם מקווים להעיר את המפלגה לחיים ולכבוש מחדש את השלטון, אך החיכוכים הפנימיים במפלגה, ובראשם החשדות לזיוף טפסי המפקד בקרב מטהו של פרץ, הצליחו להרים את ראשם המכוער.

  

ה"קרקס" שלעיל החל כאשר יו"ר המפקד, יתום, נתן סקירה במהלכה אמר כי "לא כל טפסי המפקד יועברו למשטרה". בתגובה ענה לו פרץ: "אתה לא מפחיד אותי, אני לא שם על המפקד שלך". יתום לא נשאר חייב, התפרץ על פרץ, שהוא עצמו נכה צה"ל, ואמר: "אתה פּישֶר, אתה אפס מאופס. מקומך לא פה, מי אתה בכלל? הכדור היחיד ששרק לך על-יד האוזן היה כדור פינג-פונג. לא שכבת במארבים".

  

עם הידרדרות רמת הדיון, נאלץ יושב ראש הסיעה, חבר הכנסת איתן כבל, לנעול את הישיבה, אבל לא לפני שכמה ממשתתפיה האשימו את אהוד ברק בהצתת האווירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
פרץ. התפרץ
צילום: מיכאל קרמר
צילום: עופר עמרם
כבל. לא רצה לחתום
צילום: עופר עמרם
צילום: אטילה שומפלבי
יניב. שמע דברים קשים
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים