שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שובה של האגרה

  מתחילת השנה לא קיבלה רשות השידור אישור לגבות אגרה. כעת נתן אהוד אולמרט, השר הממונה על רשות השידור, אור ירוק

  אהוד אולמרט, השר הממונה על רשות השידור, פתח היום (ד') בהליכים לגביית אגרת רשות השידור לאחר שקיבל מיאיר אלוני, מנכ"ל הרשות הזמני, דו"ח תקציבי המניח את דעתו. ממשרדו של אולמרט נמסר כי "עתה, מולאה דרישה זו, ולפיכך ניתן האור הירוק לגביית האגרה".

   

  סכום האגרה שאושר על ידי האוצר ורשות השידור עומד על 409 שקלים. לפי התוכנית המקורית האגרה צפויה להיגבות ב-4 תשלומים, שניים לפני מחצית השנה ושניים בסתיו 2005.

   

  מתחילת השנה האזרחית לא גבתה רשות השידור את תשלום האגרה מהאזרחים. בהתחלה היה זה משרד האוצר שסירב לאשר את  האגרה, משום שהרשות הגישה לאישור אגף התקציבים תקציב הגבוה ב-107 מיליון שקל מהכנסותיה הצפויות. המשרד אישר את הגבייה לאחר שהושגה הסכמה שלפיה תגיש רשות השידור הצעת תקציב מתוקנת, שאין בה גירעון גבוה מדי, ושתהיה נמוכה ב-40 מיליון שקלים מהתקציב המקורי שביקשה הרשות.

   

  לאחר המשוכה הזו נכנס השר אולמרט לתמונה והודיע לרשות כי אינו מאשר לה גביית אגרות מהציבור, עד שתציג תקציב מאוזן ומקורות מבוססים למימון הגרעון הצפוי. אולמרט הודיע לרשות כי "בנתונים של תקציב לא מאוזן וגרעון צפוי בסך 30 מיליון שקל בתקציב 2005 לא ניתן לאשר תקציב הרשות". השר אולמרט דחה את אישור גביית האגרה עד עתה, בשל סרובו של המנכ"ל היוצא, יוסף בראל, לפרט בתקציב ההוצאות של רשות השידור את הסעיפים המתחייבים מהנחיות אגף התקציבים באוצר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אפשר גם בהוראת קבע
  צילום: רויטרס
  אולמרט. מרוצה מאלוני
  צילום: רויטרס
  לאתר ההטבות
  מומלצים