שתף קטע נבחר

בעקבות שינוי מתכונת הזרים: הארגון מאיים בשביתה

יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון, הודיע כי במידה ולא יחזור בו האיגוד מההחלטה לאפשר לקבוצות ליגת העל לשחק עם ארבעה זרים, צפוי סכסוך עבודה בתחילת העונה הבאה

זה היה עניין של זמן עד שארגון השחקנים יגיב בחריפות על החלטת האיגוד בנושא שינוי מתכונת הזרים בעונה הבאה, ואכן, ההודעה הגיעה כבר אחרי 24 שעות. יו"ר הארגון, ניר אלון, שלח למנהלת הליגה וראשי הקבוצות מכתב בו הוא מודיע על סכסוך עבודה החל מהעונה הבאה, באם לא ישונו התקנות החדשות.

 

האיגוד הודיע ביום שלישי כי כל קבוצה בליגת העל תורשה לשתף ארבעה שחקנים זרים, זאת בניגוד לעמדת הארגון על פיה אין לשתף יותר משלושה זרים וכי יש להעניק עדיפות לשחקנים הישראלים. "הארגון והשחקנים מתכוונים להיאבק בכל דרך חוקית להשגת מטרה זו", ציין אלון במכתבו. "בהעסקת שחקן זר רביעי נוטלת הקבוצה על עצמה סיכון מקצועי וכלכלי, שכן ייתכן ובסופו של דבר לא תתאפשר ההתקשרות איתו".

 

ההודעה על השביתה וסכסוך העבודה הועברה גם לממונה הראשי ליחסי עבודה במשרד התמ"ת. אלון ציין כי מנהלת הליגה מסרבת לנהל משא ומתן עם הארגון להסדרת זכויות השחקנים ומעמדם. כמו כן הוא מזהיר את הקבוצות בליגת העל לבל ימהרו להחתים את השחקנים הזרים כיוון שעלול להיווצר מצב שבו לא תתאפשר להם ההתקשרות עם המועדונים ובכך ייגרמו לקבוצות הוצאות כספיות כבדות ומיותרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
דורשים עדיפות לישראלים בליגת העל
צילום: צפריר אביוב
מומלצים