שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תיאטרון "גשר" להופעות במוסקבה
  התיאטרון הישראלי חוזר השבוע למוסקבה, הפעם עם "שושה" המבוסס על ספרו של בשביס זינגר

  שנתיים לאחר שרשמו ביקור היסטורי ראשון במוסקבה, חוזרים שחקני תיאטרון "גשר" לבירת רוסיה הפעם עם ההפקה "שושה", המבוססת על ספרו של יצחק בשביס זינגר. את הספר עיבד למחזה מנהלו האמנותי של התיאטרון, יבגני אריה, שגם ביים את ההצגה.

   

  "שושה" תעלה בתיאטרון "סובמרניק" במוסקבה במוצ"ש וביום א' הקרובים, זאת במסגרת פסטיבל Bosci Di Cilliegi השנתי. ההצגה, המביאה סיפור אהבה אחר המתרחש בפולין של שנות השלושים בצל עלייתו של היטלר לשלטון, תוצג בעברית ותלווה בתרגום סימולטני לרוסית.

   

  "זו הצגה על מה שאבד לנו, על עולם שנותרו לו רק ימים ספורים, על אהבה וגווניה השונים, על התשוקה, החברות וההקרבה העצמית", אומר יבגני אריה, "זו הצגה על בחירות גדולות וקטנות, על בחירה בבת זוג, באמונה ובגורל, על תהיות ושאלות אנושיות, על עיוורון, קלות דעת, אמון, ייאוש ותקווה נצחית. זו הצגה על חיים מלאים במשמעות ובבעיות. על חיים שהם החיים שאנו חיים היום".

   

  מנכ"ל תיאטרון "גשר", אורי לוי, אמר ערב הנסיעה: "נסענו לא מעט להופעות מחוץ לישראל, אבל ברור שהנסיעה לרוסיה מרגשת את אנשי תיאטרון 'גשר', במיוחד גם אם זו אינה הפעם הראשונה בה אנחנו מופיעים במוסקבה. הביקור הראשון של 'גשר' במוסקבה היה לפני שנתיים, אז הצגנו את 'כפר', 'עיר – סיפורי אודסה' ו'העבד', שכבשו את הקהל והביקורות.

   

  "בביקור הראשון אמר שגריר ישראל במוסקבה שזוהי לא רק הצלחה, אלא ניצחון וזו אכן היתה התחושה. ההתרגשות היום היא גם מההתמודדות ברמה האמנותית הגבוהה וכמובן התרגשות לקראת המפגשים עם חברים למקצוע".

   

  עם תום הביקור במוסקבה יחזרו שחקני הלהקה לימים ספורים לישראל, ומכאן ימשיכו לארבע הופעות מוזמנות ב"מרכז קופלר לאמנויות" בטורונטו שבקנדה. התיאטרון הישראלי הוזמן ויציג בטורונטו את ההצגות "שושה" (1-2 ביוני) ו"עיר - סיפורי אודסה" (4-5 ביוני) בפני הקהילה היהודית.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים