שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדי משרד החוץ: "אנחנו בדיכאון"
  ועד עובדי משרד החוץ שיגר מכתב חריף ובו דרישה לחקור את השערוריות שנחשפו במשרד. עובדים בכירים מספרים על תחושות קשות של מועקה ועל תסיסה במשרד. "נפרץ הסכר וכל הלכלוך צף", אומר אחד מהם. "אנשי המקצוע במשרד מרגישים על הקרשים. אנחנו צריכים זריקת עידוד ולא עוד רפש"
  עובדי משרד החוץ, בהם גם בכירים במשרד, מדברים הערב (יום ד') על תסכול ותחושת דכאון נוכח סדרת הפרסומים השליליים על שחיתויות וחיכוכים בקרב עובדי המשרד. סדרת הפרסומים הארוכה יצרה תסיסה במשרד, שם מנסים לארגן תגובה הולמת.

   

  אחד מהעובדי משרד החוץ אמר ל-ynet: "המצב נורא, אנחנו מרגישים על הפנים, מושמצים מכל עבר. מלבינים את פנינו ברבים. אנשי המקצוע במשרד מרגישים על הקרשים. אנחנו צריכים זריקת עידוד ולא עוד רפש". עובד אחר אמר: "הסיפורים האלה הפכו להיות הפרצוף של המשרד".

   

  העובדים מספרים על תחושות מועקה בעבודה נוכח פרשיית השגריר איילון והשר, ופרשיית הקונסול אוריאל יצחקי. גם הטענות נגד השגריר בהונגריה, מינויו של סילבן שלום דוד אדמון הוסיפו אש למדורה. "יש דה מורליזציה אדירה, עובדי המשרד

  נקלעו לגל עכור שלא בטובתם. הסיפור בין סילבן וג'ודי לדני איילון לא קשור למשרד החוץ, אבל המשרד משלם את המחיר".

   

  עוד סיפרו העובדים: "אנחנו חשים שנקלענו לטווח האש, נאמרים דברים קשים ואף אחד לא קם להתייחס. הרבה מאוד מהסיפורים היו ידועים ועכשיו, עם הסכסוך בין השר ורעייתו לשגריר, נפרץ הסכר וכל הלכלוך צף".

   

  כדי להביע את מחאת המשרד שיגר ועד עובדי משרד החוץ מכתב חריף , שבו קרא לשר החוץ להקים ועדת חקירה בלתי תלויה לבדיקת התנהגות הגורמים הרלוונטיים בפרשות האחרונות, וכמו כן לבדיקת ההדלפות השונות.

   

  הוועד דרש גם בחינה של מנגנוני הביקורת הפנימיים של המשרד וביצוע רפורמה שתשנה מהיסוד את ההתנהלות הבלתי תקינה. "מדי יום פורצות פרשיות חדשות אל העיתונות, מדי יום נשפך דמם של ציבור עובדי משרד החוץ - והנהלת המשרד ממשיכה בשלה כאילו דבר לא קרה, כאילו הבית אינו בוער", כתבו העובדים.

   

  "זאת האווירה"

   

  יעקב ליבנה, דובר ועד עובדי המשרד, הסביר: "זאת בדיוק האווירה שאנשים חיים בה, אווירה קשה מאוד של אנשי מקצוע שלא מבינים מדוע מורידים את רמת משרד החוץ לרמה של ביב שופכין ואף אחד לא עושה את מה שנדרש להפסיק את זה. הדברים לא טופלו כהלכה בתוך המשרד. הם יוצאים לתקשורת".

   

  מהנהלת משרד החוץ נמסר בתגובה: "הנהלת המשרד שותפה לדאגות שהועלו במכתב. בדומה לוועד, אנו רואים את ציבור העובדים כנכס היקר ביותר של המשרד. משרד החוץ יפעל בשיקול דעת כדי לבדוק את כל הטעון בדיקה, לא בלחץ הכותרות שאינן בהכרח מדויקות".

   

  פרשת השגריר איילון ואשת השר החלה כאשר שיגר השגריר בארה"ב תלונה כלפי שר החוץ שלום ורעייתו, ג'ודי ניר מוזס שלום. תלונתו של איילון נחשפה בערוץ 2 בסוף השבוע האחרון. השגריר פנה ליועץ המשפטי, מני מזוז, וטען שרעיית שר החוץ, מתערבת במינויים. באופן ספציפי, כך טען, דרשה הרעייה להדיח את עוזר השגריר לירן פטרזיל, שלא "סידר" לה ולבעלה השר תמונה עם הזמרת מדונה.

   

  פרשה אחרת שעוררה את התחושות הקשות בקרב עובדי המשרד היתה זו של הקונסול בהולנד, אוריאל יצחקי. יצחקי חשוד כי ניצל לרעה את סמכותו וסיפק דרכונים ישראלים בתמורה לשוחד וטובות הנאה. ביתר פירוט הוא נחשד בעבירות של שוחד, מירמה, הפרת אמונים ובעילה בהסכמה של עובדת ישראלית שעבדה תחתיו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העובדים במועקה. שלום
  צילום: סמדר שילוני
  צריכים עידוד. רעיית השר
  צילום: סמדר שילוני
  צילום: איי פי
  המשרד משלם את המחיר. השגריר איילון
  צילום: איי פי
  העוזר פטרזיל
  צילום: תומריקו
  גם הוא מעיק. יצחקי
  צילום: תומריקו
  מומלצים