שתף קטע נבחר

כתבי אישום נגד "נוער הכבישים"

שלושה נערים מרעננה והרצליה הואשמו בסיכון חיי אדם במזיד לאחר שלפי החשד הציתו ביום שני האחרון צמיגים בכביש 4. 16 כתבי אישום נוספים הוגשו נגד נערים שהפרו את הסדר בצומת מורשה

כתבי אישום הוגשו הבוקר (יום ה') נגד שלושה נערים מרעננה והרצליה, שהציתו צמיגים במהלך מחאת הענק נגד תוכנית ההתנתקות, ביום שני האחרון. השלושה, שלפי החשד הציתו שבעה צמיגים בכביש חיפה - תל-אביב הישן, הואשמו בסיכון חיי אדם במזיד בנתיב תחבורה.

 

 

במקביל, הוגשו היום לבית המשפט לנוער בתל-אביב כתבי אישום נגד 16 נערים ונערות, שנעצרו בידי שוטרי תחנת גלילות במהלך הפרות הסדר באזור צומת מורשה. הם נאשמים בעבירות של התפרעות, וחלקם גם בהכשלת שוטר. מדובר בנערים ונערות שלא הסכימו לחתום על ההתחייבויות לשחרור אותן קבע בית המשפט, ולכן הם עדיין במעצר.

 

לבית משפט השלום בתל אביב הובאו 30 עצורים נוספים שנעצרו בהתפרעויות ביום שני, שחלקם היו אמורים להשתחרר אך סירבו להזדהות.

 

הנערים והנערות נעצרו, כאמור, ביום שני האחרון, לאחר שלקחו חלק במבצע חסימת הכבישים של מתנגדי ההתנתקות, שהוגדר כ"הצלחה מסחררת" בקרב פעילי הימין. במהלך החסימות נעצרו בסך הכל 414 מפגינים, 214 מהם בני נוער. העצורים הועברו לבית המעצר "מעשיהו", באגף החדש שהוקם בכלא בשביל עצורי ההתנתקות.

 

"בהתחלה פחדנו להיעצר, אבל עכשיו יש לנו גב"

 

יממה לאחר מכן, ביום שלישי, הוארך מעצרם של הנערים. אחד מחבריהם של העצורים, המעדיף להישאר בעילום שם, אמר במהלך הדיון בהארכת המעצר כי מדובר במשפט פוליטי: "כל העניין מכור מראש. הוסיפו לחברים שלי סעיף תמוה על סיכון חיי אדם, בנימוק שהעשן השחור שעלה מהצמיגים יכול היה לסכן את הנהגים שהסתכלו עליו וכך לגרום לתאונה".

 

"בהתחלה פחדנו להיעצר", סיפר. "אבל עכשיו כולם רואים שיש גב והרבה הלכו, הפגינו ונעצרו. זה לא סוף העולם. אז בפעמים הבאות זה יתפתח וביום הפינוי, אני מקווה, יהיו עשרות אלפים".  

 

עורך הדין עמיקם הדר, שמונה מטעם מפלגת האיחוד הלאומי לייצג את רוב בני הנוער שנעצרו, אמר שחלק מבני הנוער נחושים בדעתם לא לשתף פעולה עם השוטרים.

 

לדבריו, "הם צריכים לחתום על ערבות של כ-3,000 שקל ולהבטיח שיימצאו במקום במגוריהם ולימודיהם ולא יתקרבו למקום הפגנה למשך ארבעה חודשים. חלק לא מוכנים לחתום על הערבויות ומוכנים להישאר במעצר. חלקם גם לא מוכן להזדהות ולתת פרטים לשוטרים על מקום מגוריהם ושמם המלא. רוב החבר'ה אינם בעלי עבר פלילי, רוצים להתגייס ליחידות קרביות ותלמידים מצטיינים הפועלים מבחינה אידיאולוגית". 


פורסם לראשונה 19/05/2005 10:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
30 עצורים בשלום ת"א
צילום: אבי כהן
צילום: צפריר אביוב
חוסמים כבישים
צילום: צפריר אביוב
צילום: אבי כהן
בבית המשפט (ארכיון)
צילום: אבי כהן
מומלצים