שתף קטע נבחר

מנכ"ל משרד החוץ יקטע ביקור כדי "לעשות סדר"

רון פרושאור יקטע את ביקורו בגרמניה וישוב מחר לארץ, על-מנת לטפל בטענות העובדים במשרד. יו"ר ועד העובדים: "אנחנו מבינים שמנכ"ל המשרד בודק לעומק את הטענות, ושמחים שזה המצב"

מנכ"ל משרד החוץ, רון פרושאור, יקטע את ביקורו בגרמניה ויחזור מחר (יום ו') לארץ, על-מנת לטפל בטענותיהם הקשות של עובדי משרד החוץ בנוגע להתנהלות המשרד. פרושאור שוהה בגרמניה בביקור רשמי לציון 40 שנה לכינון היחסים בין שתי המדינות, ואמור היה להמשיך מברלין לוושינגטון ולונדון בענייני המשרד.

 

יושב ראש ועד העובדים במשרד החוץ, יעקב לבנה, הביע קורת רוח מהחלטתו של פרושאור להקדים את חזרתו לארץ. לדברי לבנה, "אנחנו קוראים להנהלת המשרד לשבת איתנו ולערוך בדק בית יסודי במשרד החוץ, ולערוך את הרפורמות והשינויים המתבקשים".

 

לדבריו, "אנחנו מבינים שהמשרד בודק לעומק את הטענות ואנו שמחים שזה המצב. מכיוון שאין מחלוקת על העובדה שצריך לבצע שינויים, אנחנו חושבים שעכשיו זה הזמן לכך".

 

לבנה הבהיר כי לו ולחבריו בוועד העובדים שלוש תביעות לקראת פגישתם הצפוייה עם פרושאור. ראשית, טען, על המשרד לבדוק מי היו המדליפים בפרשיות השונות הנוגעות למשרד, ומדוע מידע רגיש ולא נכון בחלקו יצא ממשרד החוץ והגיע לידיעת הציבור.

 

שנית, דורשים חברי ועד העובדים מפרושאור לבחון את מנגנוני הביקורת הפנימית בתוך המשרד, ולברר מדוע המנגנונים הקיימים לא הצליחו לעלות על כשלים שפורסמו בתקשורת.

 

"במקרה של, הקונסול בהאג, אוריאל יצחקי, במקום ש'מבדק הפנים' שלנו יעלה על הפרשה, זה הגיע בסופו של דבר לחקירת משטרה", אמר לבנה. "דבר כזה היה צריך להתפס ברשת שלנו לפני שהוא גדל והפך למפלצת". 

 

שלישית, דורשים חברי הוועד לבצע רפורמה מרחיקת לכת ואמיצה בכל הליך המינויים וקידום העובדים במשרד. לטענת לבנה, "אנחנו צריכים להגיע למצב שהיה פעם במשרד, שהעובדים הטובים והמוכשרים הם אלה שמקודמים. אסור לנו להגיע למצב שעובד מתקדם בגלל קשרים כאלה ואחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי פורת
יחזור. פרושאור
צילום: אורי פורת
מומלצים