שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחדשים את הרגיעה? המצרים מגיעים לעזה
  סגן מפקד המודיעין המצרי צפוי להגיע מחר לרצועה. המטרה: להבטיח מחדש את התחייבות הפלגים לשמור על ה"רגיעה" - כפי שסוכם בדיאלוג קהיר.

  מאבק בפצצות המרגמה? משלחת ביטחונית מצרית רמת דרג צפויה להגיע מחר (יום ב') לרצועה כדי לסייע במאמצי הרשות הפלסטינית להגיע לרגיעה מחודשת עם הפלגים הפלסטינים בעקבות ההסלמה הביטחונית של הימים האחרונים.

   

  בראש המשלחת צפוי לעמוד סגן מפקד המודיעין המצרי, מוסטפה אל בוחיירי. אל בוחיירי ייפגש עם בכירי הרשות, עם מפקדי מנגנוני הביטחון הפלסטינים וכן עם ראשי ונציגי הפלגים הפלסטינים השונים.

   

  מטרת הביקור היא, כאמור, להבטיח מחדש את התחייבויות הפלגים לשמור על ה"רגיעה" כפי שסוכם בדיאלוג קהיר בין הפלגים הפלסטינים השונים. לא ברור האם אל בוחיירי יתערב גם במחלוקת סביב הבחירות המקומיות שעל פי ההערכות היתה אחת הסיבות המרכזיות להתלקחות המחודשת בשבוע האחרון ברצועה.

   

  מצרים פעלה בימים האחרונים כדי להשיב על כנו את השקט ברצועה במטרה שלא להקשות על תוכנית ההתנתקות. במקביל ממשיך שר הפנים הפלסטיני, נאסר יוסף, את מאמציו מול נציג הפלגים וכן מול ראשי מערכת הביטחון הפלסטינית כדי להשיב את השקט לרצועה.

   

  יוסף נפגש אתמול עם ד"ר מחמוד א-זהאר, מראשי החמאס ודרש ממנו כי תנועתו תפעל להפסיק לאלתר את ירי המרגמות לעבר ההתנחלויות ברצועה ולעבר שדרות.

  בתוך כך ממשיך שר הפנים הפלסטיני בביצוע שינויים במנגנוני הביטחון הפלסטינים בעיקר במשטרה כדי לחזק אותה לנוכח ההידרדרות הביטחונית האחרונה וזאת לקראת ביקורו הצפוי בקרוב של אבו מאזן בארצות הברית - ביקור שברשות מקווים שיתרחש שעה שבשטחים ובעיקר ברצועה שורר שקט ביטחוני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  משגרי המרגמות לכפר דרום בסוף השבוע
  צילום: רויטרס
  מומלצים