שתף קטע נבחר

משפחות שכולות בגוש קטיף עתרו נגד העתקת הקברים

בעתירתם דורשים נציגי 17 משפחות כי הממשלה תתייעץ עם המשפחות לפני ביצוע ההעתקה. בנוסף דורשים העותרים כי הממשלה תהא אחראית לנזקים הנפשיים והגופניים שייגרמו להם כתוצאה מעקירת הקברים

17 ישראלים, רובם מתנחלים מגוש קטיף, עתרו אמש (יום א') לבג"ץ נגד הכוונה להעתיק את בית העלמין שבגוש. לטענת המשפחות, הטיפול של ממשלת ישראל בנושא הוא "משפיל ומזלזל", ודורשים כי הממשלה תתייעץ במשפחות השכולות לפני ביצוע ההעתקה.

 

 

 

העותרים, ביניהם אביו של נער שנפטר בגיל 14 ממחלת הסרטן, אביה של אחת מהרוגות אסון ורסאי, אביו של לוחם שנהרג באסון השייטת ואשה שבתה נפטרה מחיידק אלים ובעלה נרצח בפיגוע, אף דורשים מהממשלה להמנע מכל פעולה הקשורה בפינוי הקברים בטרם יחליטו המשפחות לאן יעתיקו את מגוריהן.

 

בנוסף, מצויין בעתירה, אותה הגיש עורך הדין מרדכי מינצר, כי הסעיף בחוק המתייחס להעתקת הקברים "נכתב בזריזות, בכוחניות ובחוסר רגישות משווע כלפי משפחות הנפטרים".

 

"עתירה זו עוסקת בדיני נפשות – נפשות החיים העומדים להיעקר מבתיהם, אותם בנו בעמל כפיהם במשך שנות דור, אשר כיום מגורשים על ידי המדינה אל הלא-נודע, ונפשות יקיריהם המתים שהלכו לעולמם, הקבורים בבית העלמין בנווה דקלים", נכתב.

 

עוד מטען בעתירה כי "כל אחד מהעותרים סובל בעצמו מצער העקירה מביתו הפרטי, ואם אין די בכך, עומד להתווסף לו צער גדול לא פחות מכך והוא הפרעת מנוחת יקיריו".

 

העותרים אף דורשים כי הממשלה תהא אחראית לנזקים הנפשיים והגופניים שייגרמו להם כתוצאה מעקירת הקברים. לטענתם, "איש לא פנה למשפחות. לא נשלחו אליהן פסיכולוגים, עובדי רווחה או רבנים כדי להכינם לזעזוע הנפשי הכרוך בפתיחת הפצעים מחדש. המדינה אינה לוקחת אחריות בקשר לפגיעה הקשה בעותרים. המשפחות נעזרות בפסיכולוגים ופסיכיאטרים מתנדבים – במקום שהמדינה תדאג לאותו סיוע נפשי".


פורסם לראשונה 22/05/2005 20:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
בית העלמין בנווה דקלים
צילום: צפריר אביוב
מומלצים