שתף קטע נבחר

אזרח אמריקני ניסה למכור פצצה ל"אל קאעידה"

תושב פנסילבניה הציע למכור פצצה לחברים בארגון אל קאעידה עימם נפגש בטקסס, ואמר להם ש"ארצות הברית הביאה את זה על עצמה". אולם לרוע מזלו מדובר היה בסוכנים של האף.בי.איי וכעת הוא עומד בפני עונש מקסימלי של 15 שנות מאסר וקנס של 250 אלף דולר, אם יורשע

אזרח אמריקני הואשם אתמול (יום ב') בבית משפט בטקסס בכך שהציע למכור פצצה לסוכנים סמויים של הבולשת הפדרלית שהתחזו לחברים בארגון אל קאעידה. בית המשפט קבע שרונלד גרקולה, בן 68, יישאר במעצר עד תום ההליכים לאחר שטען כי הוא מסוגל לבנות פצצה "שתוכל להפיל בניינים בכל מקום בעולם".

 

לדברי התובע הכללי הפדרלי בדרום המדינה, מייקל שלבי, אם יורשע, גרקולה צפוי לעונש מקסימלי של 15 שנות מאסר וקנס בסך 250 אלף דולר.

גרקולה, במקור מפנסילבניה, נעצר ביום שישי האחרון לאחר שסוכני האף.בי.איי שכנעו אותו להגיע ליוסטון לפגישה עם לקוח פוטנציאלי המשתייך כביכול לארגון אל קאעידה, שמעוניין לקנות פצצה.

 

"כמובן שאני לא אוהב איך שאתם הורגים אמריקנים, אבל ארצות הברית הביאה את זה על עצמה. הם רוצים מלחמה, והם קיבלו אותה", כך אמר גרקולה לסוכנים על פי תמליל הפגישה שהציגו הרשויות בבית המשפט. עורכי דינו טרם הגיבו על האישומים.

 

גרקולה בילה זמן מה בכלא במלטה בעת שהמתין להסגרתו לארצות הברית. הוא נאשם אז בחטיפת ילדיו לאחר שהפסיד את המשמורת עליהם. הוא זכה לתשומת לב האף.בי.איי לאחר שחברו לתא מאותה התקופה סיפר שהוא התרברב באוזניו על כך שהוא מסוגל לבנות פצצה עוצמתית מחומרים שקל מאוד להשיגם.

 

"גרקולה הביע במספר שיחות את התיעוב שהוא חש כלפי ארצות הברית וכל מה שהיא מייצגת", אמר התובע הכללי לכתבים מחוץ לאולם בית המשפט בעיר יוסטון.

 

בתצהיר שהגישה הבולשת נכתב כי כימיקלים ומרעום נמצאו בביתו של גרקולה, אולם שלבי התחמק מהשאלה האם הוא אכן יכול היה להרכיב פצצה. "אנו יודעים שהוא הביע נכונות ורצון לעשות זאת מספר פעמים, והמשימה שלנו היא לדאוג לכך שלעולם לא תהיה לו ההזדמנות להוכיח אם הוא יכול או לא יכול לבנות פצצה באמת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניסה למכור (אילוסטרציה)
הסוכנים התחזו
מומלצים