שתף קטע נבחר

נקמה נוסח חיל-אוויר: קולה במיכל הדלק

מה עושים שלושה נגדים, שמתבשרים כי שירותם לא יוארך? שולחים את מפקדם למדבר, עם משקה מוגז במקום דלק. המפקד נתקע בשטח, הנזק לרכב - עשרת אלפים שקל

שלושה אנשי קבע מחיל-האוויר, שמאסו בהתנהגות מפקדם, מצאו דרך להתנקם בו: הם שפכו לתוך מיכל הדלק ברכבו קוקה-קולה ומים.

 

בין שלושת הנגדים, כולם בדרגת רב-סמל מתקדם, ובין מפקדם, שורר כבר שבועות ארוכים מתח רב סביב נושאים מקצועיים שונים. לאחרונה אף הודיע להם המפקד כי המליץ שלא להאריך את שירות הקבע שלהם, ומשמעות הדבר שבקרוב יפשטו את מדיהם. המלצה זו, כנראה, היא שהובילה למסע הנקמה.

 

בכתב האישום מפורט כיצד פתחו השלושה את מכסה מיכל הדלק ברכב הטרנזיט של המפקד, זמן קצר לפני שיצא לנסיעה ארוכה לדרום הארץ. אחד מהם שפך לתוך המיכל קולה, והשני לקח זרנוק מים ומילא את המיכל במים. הנגד השלישי בחבורה לא השתתף אמנם באופן פעיל באירוע, אך עמד מהצד ולא עשה דבר למניעת המעשים. לכן מצאה הפרליטות מקום להאשים גם אותו בפרשה.

 

את מעללי השלושה, שכמובן לא סיפרו לאיש על מעשיהם, גילה המפקד כאשר הרכב החל להראות סימנים של תקלה מכנית, עד אשר שבת באמצע הכביש, אי-שם במדבר. בדיקה של מהות התקלה גילתה את "תרגיל הקולה", ומאוחר יותר הסתבר כי מעשה הקונדס עלה לצה"ל לא פחות מעשרת אלפים שקלים.

 

שני הנגדים שאחראים ישירות לתקלה הואשמו בעבירה של השמדת תחבורה, ואילו נגד חברם הסתפקה הפרקליטות בסעיף קל יותר - אי שמירת רכוש. משפטם אמור להיפתח בימים הקרובים בבית-דין צבאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הרכב נתקע במדבר (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים