שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אבו מאזן יוצא לארה"ב "לא אופטימי"
  "למרות הרגיעה", מאשים ראש הרשות בדרכו לפסגה עם בוש, "ממשלת ישראל ממשיכה בחיסולים, במעצרים ובפרובוקציות"

  "אין סיבה לאופטימיות. הצד הישראלי לא משתף איתנו פעולה, מה שמסבך עוד יותר את העניינים. הישראלים לא מפגינים שום הבנה לעמדות ולמצב שלנו". כך אמר היום (ג') יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לפני יציאתו לרבת עמון, בדרכו לארצות הברית.

   

  אבו מאזן, שהוזמן לארצות הברית על-ידי הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, האשים את ישראל בפרובוקציות כלפי הפלסטינים ואמר כי "הקמפיין הישראלי נגדי לא פסק מאז נבחרתי לראש הרשות. למרות הרגיעה, ממשלת ישראל ממשיכה בחיסולים, במעצרים ובמעשי פרובוקציות". עוד אמר אבו מאזן כי ההסתה הישראלית נגדו מתבצעת בדרגים הגבוהים ביותר בישראל, אך הבהיר כי בצד הפלסטיני אין שום הסתה כלפי אותם גורמים ישראלים.

   

  הישראלים, לטענת אבו מאזן, אמרו כי הישראלים "מקשים על העניינים" בשל החלטתם להפסיק את העברת האחריות הביטחונית על הערים הפלסטיניות ואת חזרת המגורשים. עם זאת, הבהיר כי "למרות שהמצב הנוכחי אינו מהווה סיבה לאופטימיות, אסור לנו לאבד את האופטימיות ואת התקווה ועלינו להמשיך במאמצינו".

   

  יושב ראש הרשות אף חזר על דבריו מיום שבת האחרון, לפיהם בשביעי ביוני הוא אמור להפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, והבהיר: "על המועד הזה סיכמו הממונה על המו"מ באש"ף, ד"ר סאיב עריקאת ויועצו של שרון דב וייסגלס".

   

  גורמים במשרד ראש הממשלה אמרו בתגובה לדיווחים אלה כי מועד לפגישת האישים טרם נקבע, ועל כך הגיב אבו מאזן ואמר כי "הישראלים התנצלו בפני עריקאת על כך שהכחישו את עניין מועד הפגישה שנקבע".

   

  לסיום, אמר יו"ר הרשות כי בכוונתו להציג בפני בוש את כל הצעדים בהם נקט במהלך החודשים האחרונים. "אני אבקש מהנשיא להביע עמדה המחוייבת באופן מעשי למפת הדרכים ואבקש שלא ייתן התחייבויות על חשבון הסוגיות שידונו לקראת הסדר הקבע", אמר אבו מאזן ברמזו להצהרות הישראליות על כך שארה"ב הביעה תמיכה בגושי ההתנחלויות ובסוגיית הפליטים.

   

  נציג הג'יהאד: אנו מחוייבים לרגיעה

   

  בתוך כך ממשיכה המשלחת הביטחונית המצרית, שהגיעה לרצועה, את פגישותיה עם הפלגים הפלסטינים. זאת, במטרה לחדש את מחוייבותם של הפלגים להבנות קהיר ובמרכזן הרגיעה. כמו כן, מתמקדות השיחות בהפגת המתיחות בין תנועות החמאס והפתח, שנוצרה על רקע הבחירות המקומיות האחרונות ברשות הפלסטינית.

   

  המצרים שמעו מנציגי הפלגים, ביניהם הפתח והג'יהאד האיסלאמי, על המחוייבות להמשיך את הבנות קהיר ואת הרגיעה. מנציגי הפתח שמעו חברי המשלחת כי אנשי התנועה אינם מרוצים מהקשר שעושה החמאס בין המחלוקות הפוליטיות הפנימיות, הקשורות בעיקר לבחירות, ואיומיה לבטל את הרגיעה אם לא תבוא על סיפוקה במחלוקות הפוליטיות.

   

  נציג הג'יהאד, השייח נאפז עזאם, אמר בתום הפגישה כי תנועתו מחוייבת לרגיעה אולם רואה צורך להדוף את ההפרות הישראליות. עוד הביע עזאם את נכונות תנועתו לתווך, יחד עם המשלחת המצרית, במחלוקת שבין הפתח לחמאס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  לא אופטימי. אבו מאזן
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  הזמין. בוש
  צילום: איי פי
  מומלצים