שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פסיכיאטרים בארה"ב: תנו להומואים להתחתן

  שלושים שנה לאחר שקבעו הפסיכיאטרים כי הומוסקסואליות היא הפרעה נפשית, קורא איגוד הפסיכיאטרים האמריקנים לאשר נישואים חד מיניים, המביאים לטענתם להשפעה מנטלית חיובית

  בישראל זה עוד רחוק מלקרות, אולם בארה"ב יצאו השבוע פסיכיאטרים בקריאה לממשל האמריקני להכיר בנישואים חד מיניים. איגוד הפסיכיאטרים האמריקנים קבע כבר ביולי כי נישואי הומואים ולסביות מסייעים לבריאות הנפש. ההחלטה עומדת בקנה אחד גם עם קביעה דומה של איגוד הפסיכולוגים האמריקנים.

   

  עד לפני שלושה עשורים קבע איגוד הפסיכיאטרים האמריקנים כי הומוסקסואליות היא מחלת נפש, והיא צויינה בספר האבחונים הפסיכיאטרים. עתה כאמור, מפתיעים נציגי הפסיכיאטרים בקביעה כי יחסים יציבים ובוגרים הם בעלי השפעה מנטלית חיובית, וכי יש להכיר בנישואי ההומואים כדת וכדין.

   

  "הומואים ולסביות הם בני אדם הזכאים לאותם זכויות כמו כל אדם אחר", קבעו הפסיכיאטרים. במסמך מיוחד קרא איגוד הפסיכיאטרים להכיר בנישואים אזרחיים של הומואים. עם זאת, לא נקבעה מצידם כל עמדה באשר לנישואים הומוסקסואלים דתיים.

   

  בארה"ב מוכרים נישואים חד מיניים במדינת מסצ'וסטס בלבד. ב-18 מדינות בארה"ב חל איסור על נישואים חד מיניים. מדינות נוספות בהן קיים היתר נישואין בין הומואים ולסביות הם קנדה, הולנד ובלגיה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים