שתף קטע נבחר

נתניהו: מתחזקת השאיפה לגרש אותנו מתל אביב

בטקס חנוכת אבן פינה לספריה במכללה באריאל, דיבר שר האוצר בגנות ההתנתקות: ארגוני הטרור מתחזקים. אנחנו רואים שורות-שורות של צעירים חמושים שקוראים להשמדת ישראל, וקוראים להמשך העקירה. לכן הצבעתי ואצביע שוב נגד התוכנית". הפתרון על פי נתניהו: "אם מפנים שטח - לקבע שטח. והשטח הראשון שצריך לקבע אותו הוא גוש אריאל, מעלה אדומים וגוש עציון"

"אני אומר בצורה הכי ברורה שככל שמתקדמת הנסיגה החד-צדדית, כך מתעצמים גורמי הטרור, החמאס מקים לו צבא משלו ואולי עוד מעט גם ממשלה משלו. למה הם מתחזקים? משום שמה שנתפס ברחוב הערבי הוא דבר פשוט: הם גירשו אותנו, הם מגרשים אותנו וככל שהתקווה לגירוש מתחזקת, היא גם תקווה לגרש מאריאל ואחר כך מתל אביב"

 

כך אמר היום (ד') שר האוצר, בנימין נתניהו, בטקס הנחת אבן פינה לספריה במכללת יהודה ושומרון באריאל. נתניהו התקבל במקום בקריאות של פעילי ימין אשר קראו לעברו: "יהודי לא מגרש יהודי", "כדין אריאל דין נצרים", "אל תיתן לזה יד, תתחרט".

 

בפתח דבריו בטקס אמר נתניהו: "במקום הזה יהיה משכן האוניברסיטה. אנחנו נשאר פה". זאת, לאור דבריהם של מנהלי המכללה, שאושרה כאוניברסיטה, שציינו כי הספרייה נבנית בגודל העומד בתקן של ספריית אוניברסיטה.

 

נתניהו אמר בנאומו כי "אנחנו יודעים שיש הרבה שרוצים לעקור אותנו. יש ריאקציה של אותה תנועת טרור והתנועות האיסלאמיות. יש שילוב לא מקודש של טרור חילוני ולאומי-ערבי וטרור קנאי-מוסלמי. אני הזהרתי ואני חוזר עוד פעם שתהליך הנסיגה החד-צדדי יעצים את כוחות הטרור. אני מציע שנקשיב למה שאומרים כוחות הביטחון".

 

שר האוצר אמר כי "ככל שתוחלת הגירוש עומדת לנגד עיניהם והטרור מצליח, מה קורה לארגוני הטרור? הם נחלשים או מתחזקים? הם מתחזקים. זה אחד הגורמים שבגללם הצבעתי נגד ההתנתקות בממשלה, ואצביע שוב נגד. מה יקרה? הלוואי שהייתי מתבדה, הלוואי שלקראת היציאה היינו רואים בעזה תהלוכות והפגנות של מחנה השלום הפלסטיני. זה לא מה שאנחנו רואים. אנחנו רואים שורות-שורות של צעירים חמושים שקוראים להשמדת ישראל, וקוראים להמשך העקירה".

 

נתניהו הציג בנאומו גם פתרון: "מה אנחנו צריכים לעשות? לעשות את הדבר הבא: להבהיר שאין פרס, ואם אתה נותן – תיקח. אתה מפנה שטח – תקבע שטח. השטח הראשון שצריך לקבע אותו הוא גוש אריאל, מעלה אדומים וגוש עציון. אם אין על זה ויכוח, למה הגדר כאן אינה מושלמת? זאת לא בעיה תקציבית. לזרז, ולעשות את זה עכשיו. ואם יתברר שהצעד הזה אינו מתבצע, ולצערי הוא אינו מתבצע, נצטרך לחשוב על צעדים נוספים כדי לבסס את אחיזתנו כאן, וכדי להבטיח את ביטחוננו, הביטחון של המדינה. ככל שהטרור מתמלא בתקווה שהוא יצליח לדחוק אותנו מעמדה לעמדה – כך הוא ייגבר. כוחות הטרור, לצערי, מתגברים".

 

השר הוסיף עוד ואמר בנאומו כי חינוך והשכלה גבוהה אינם מספיקים ובמקביל צריך גם שוק חופשי: "חינוך וכלכלה חופשית. זה השילוב".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: וועידת שוק ההון של פורום THEMARKER
נתניהו. מתריע
צילום: וועידת שוק ההון של פורום THEMARKER
מומלצים