שתף קטע נבחר

מתנגדי ההתנתקות חסמו את איילון צפון

מתנגדי ההתנתקות ממשיכים בדרך של חסימת כבישים: היום אחר הצהריים הם הבעירו צמיגים וחסמו את איילון צפון לתנועה, ליד מחלף השלום. פקקי ענק נוצרו במקום. רק אתמול אמר מפקד מחוז תל אביב כי "אנו לא מתיימרים למנוע את סגירת צירי התנועה. החשיבות בעינינו היא ההגעה המהירה למקום ופתיחת הציר מחדש"

מתנגדי ההתנתקות ממשיכים להתל בשוטרים: רק שבוע עבר מאז מבצע חסימות הכבישים הגדול של מתנגדי ההתנתקות - והפעם שוב הצליחו לפגוע בעורק תחבורה מרכזי: היום (ד') הבעירו מפגינים צמיגים וחסמו לתנועה את נתיבי איילון צפון, ליד מחלף השלום.

 

ניידות משטרה ומכבי אש הוזעקו למקום. רוב המפגינים נמלטו מהמקום, המשטרה ניהלה מרדף אחרי כמה מפגינים, אולם לא הצליחו לעצור איש.

 

לאחר כ-10 דקות שבהן היה הכביש סגור, הצליחה המשטרה לפתוח את הכביש לתנועה.

 

רק אתמול אמר מפקד מחוז תל אביב, ניצב דוד צור, בשיחה עם כתבים כי המשטרה לא תצליח למנוע את כל חסימות הצירים, אלא תנסה במהירות האפשרית

לפנות את הצירים - והיום התברר כי אכן אין בכוח המשטרה למנוע את חסימת הכבישים.

 

בצהריים נתפס מצבור צמיגים בסמוך לתל ברוך בתל אביב. כ-60 צמיגים היו במצבור, שככל הנראה יועדו עבור מתנגדי ההתנתקות. במשטרת מחוז תל אביב חשבו, כי הצליחו למנוע את חסימת הכבישים שתוכננה - והופתעו לגלות שטעו.

 

בשיחה עם כתבים אתמול על נושא חסימות הכבישים אמר ניצב צור כי "אנו משקיעים מאמץ רב בכל נושא צירי התנועה, אולם אנו לא מתיימרים למנוע את סגירת צירי התנועה. החשיבות בעינינו היא ההגעה המהירה למקום ופתיחת הציר מחדש, וכך גם יכולת ההרתעה של המשטרה במעצרים שאותם מבצעים השוטרים בעת חסימות הכבישים.

 

"בניגוד לפרסומים אני לא מוצא שיש מקום לעלות את רף השימוש בכוח מול המפגינים, ואנו

משקיעים מאמצים רבים באיסוף מודיעין כדי שנוכל למנוע את החסימות", דברי מפקד המחוז.

 

רק לפני שבוע חסמו מתנגדי ההתנתקות במבצע מתואם כ-40 צמתים וכבישים ברחבי המדינה. המשטרה עצרה כמעט 300 מפגינים, אבל לא הצליחה למנוע הפרעות כבדות לתנועה. מחלף גהה, מחלף מורשה, צומת סומך, צומת גלילות, הכניסות לירושלים ולבאר שבע - כולם נחסמו. פעילי הימין: "הצלחה אדירה". במשטרה אומרים: בזמן ההתנתקות - המצב יהיה יותר גרוע.

 

צילום ווידיאו באדיבות חברת "נתיבי איילון"
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תמר אברם
חסימת הכבישים היום
צילום: תמר אברם
מומלצים