שתף קטע נבחר

קנדה: חוואי החזירים רצח עשרות פרוצות

יותר מ-60 נשים, רובן פרוצות, נעלמו ממרכז וונקובר במשך תקופה ארוכה. בחיפוש שביצעה המשטרה הקנדית בחוותו של רוברט פיקטון, שם גידל חזירים, אותרו שרידי די.אן.איי של 31 מהנשים. אתמול הוגש נגדו כתב אישום על רצח מדרגה ראשונה של 27 מהן. אם יורשע, יהפוך פיקטון לרוצח הסדרתי האכזר ביותר בתולדות קנדה

חוואי ומגדל חזירים עשוי להתברר כאחד מהרוצחים הסדרתיים הידועים ביותר לשמצה בקנדה. זאת, אם יורשע באישומים שהוגשו נגדו אתמול (ד') בבית משפט בבריטיש קולומביה, קנדה. האיש, רוברט פיקטון, הואשם היום ב-12 מעשי רצח מדרגה ראשונה.

 

האישומים החדשים מתווספים ל-15 אישומים ישנים שעומדים ותלויים כנגד פיקטון. לפי כתב האישום, פיקטון קשור להיעלמותן של יותר משישים נשים, בעיקר פרוצות, שנעלמו באורח מסתורי מהדאון-טאון בשכונה המזרחית של ונקובר.

  

שרידי הגופות של לפחות 31 מהנשים נמצאו בחוותו של פיקטון, המרוחקת כ-25 ק"מ מליבה של העיר ונקובר.

  

פשיטה בחווה

 

פיקטון, רווק בן 55, התגורר עם אחיו ואחותו בחווה שהורישו להם הוריהם. משפטו צפוי להתחיל בסתיו הקרוב בהליך ארוך של בחינת עדויות. הוא מצוי במעצר מאז ה-7 בפברואר 2002, אז פשטה המשטרה על חוותו ועל רכוש אחר שהוא ומשפחתו החזיקו.

  

עשרות חוקרים בסיוע אנתרופולוגים משפטיים בדקו כל פינה ופינה בחווה וחפרו בתוך מאות טונות של אשפה בחיפוש אחר עדויות. המשטרה הקנדית המלכותית וצוות מיוחד של משטרת ונקובר לאיתור נשים נעדרות, בחנו יותר ממאה אלף דגימות של די.אן.איי ואלפי פיסות עדויות מאז החלה החקירה.

  

הליך השימוע המקדמי של פיקטון, שארך כחצי שנה, היה נתון תחת אחד מצווי איסור הפרסום החמורים ביותר בהיסטוריה הקנדית. הצו אסר כל פרסום של פיסת מידע אודות העדויות, אפילו באינטרנט. כל זאת, על מנת שמגוון המושבעים האפשרי לא יפגע. פרקליטו של פיקטון, פיטר ריצ'י, ביקש את הארכת הצו אך שופט בית המשפט העליון של בריטיש קולומביה, ג'פרי בארוו, טרם הכריע.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרידי גופות בחוות החזירים (אילוסטרציה)
מומלצים