שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יבואני הטנדרים מפשילים שרוולים

  בעלי המסחריות נערכו לשינוי בתקנות המס ב-1 ביוני והגיבו ברכישות מוגברות. עד סוף מאי יימסר מספר שיא של 2,700 טנדרים - אך בענף נערכים לשפל הצפוי ביוני

  בחברות הרכב נערכים בימים אלה למסירות מוגברות של מכוניות מסחריות קלות - טנדרים וטנדרונים שמקלם עד 3.5 טון. הסיבה לכך היא השינוי בתקנות המס ב-1 ביוני, שלפיו לא יהיה ניתן עוד לקזז את המע"מ ממחיר המסחריות הקלות בעת הרכישה. מאחר שהתאריך הקובע לביצוע העסקה הוא מועד מסירת הרכב, הלקוחות שהזמינו מכוניות מסחריות לוחצים לקבל אותן לפני סוף החודש וליהנות מהאפשרות לקזז את המע"מ. מבחינת הרוכשים מדובר בתוספת של 22,000-17,500 שקל למחיר שייאלצו לשלם מיוני תמורת רכב מקבוצת הטנדרונים, והפער גדול יותר ברכישת טנדרים בעלי הנעה כפולה, שמחירם יקר יותר. על-פי נתוני המכירות של 2004, יגיע מספר רוכשי הטנדרונים שייפגעו מביטול הטבת המס ל-13,000.

   

  עיתוי כניסתן של התקנות לתוקף מקשה על חברות הרכב, שכן מאי הוא גם החודש הראשון של שנת הדגם החדשה, 2006, כך שאתרי מסירת הרכב עמוסים ממילא. יבואני הרכב מציינים כי אילו היה להם זמן להיערך לשינוי במיסוי, ניתן היה להגדיל את מספר כלי הרכב המסחריים שיימכרו במאי לפחות ב-1,000. עם זאת, בחברות נערכים לעומס הצפוי ותיגברו את כוח האדם במתקני המסירה כדי לאפשר שחרור כל כלי הרכב לפני סוף החודש.

   

  בענף מעריכים כי בסך הכל יימסרו במאי יותר מ-16,000 כלי רכב חדשים. מתוך מספר זה, יימסרו ללקוחות יותר מ-2,700 כלי רכב מסחריים קלים,

  לעומת ממוצע חודשי של כ-1,000 מסירות ב-2004. מנתונים שאספנו מיבואני הרכב עולה כי דגמי סיטרואן ברלינגו ופיז'ו פרטנר ימשיכו להוביל את מספר המסירות, עם צפי של יותר מ-1,200 כלי רכב, 600 מדגמי רנו קנגו, יותר מ-400 מדגמי פורד קונקט, כ-100 דגמי פולקסווגן קאדי, שייבואם לישראל החל רק החודש, ו-60-50 מדגמי פיאט דובלו (לעומת 15 בחודש רגיל). במסירות טנדרים צפויים להוביל ה-D-מקס של איסוזו עם כ-300 טנדרים, ומיצובישי עם 130 טנדרים מסוג מגנום.

   

  יוני צפוי להיות חודש השפל הגדול במכירת כלי הרכב הללו, שיחויבו כבר בתשלום מע"מ. בחודשים הבאים ייהנו מכך בעיקר הטנדרים הגדולים יותר, וכן פלח השוק של הרכב הפרטי הזול הכולל תא מטען גדול (סטיישן), שיכול לשמש תחליף לרכב שירות מסחרי קל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טנדר. הקיזוז במע"מ יבוטל
  טנדרון. צפויה גאות במכירות במאי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים