שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קבוצת אלון: הרווח ברבעון זינק פי 5

  הרווח הנקי של הקבוצה בשליטת דודי ויסמן ושרגא בירן הסתכם ב-97 מיליון שקל - פי 5.5 לעומת הרבעון המקביל אשתקד ופי 11 בהשוואה לרבעון הקודם. חטיבת האנרגיה אחראית למרבית הרווחים - הרוויחה 99.4 מיליון שקל ברבעון

  הרווח הנקי של קבוצת אלון ברבעון הראשון של 2005 הסתכם ב-96.6 מיליון שקל. זינוק חד של פי 5.5 בהשוואה לרווח של 17.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מדובר על זינוק של פי 11 לעומת הרווח ברבעון האחרון של 2004. החברה נמנעה מפירסום היקף הכנסותיה ברבעון הראשון השנה.

   

  הרווח התפעולי המאוחד (EBIDTA) של הקבוצה לרבעון הסתכם ב-188 מיליון שקל ברבעון, עלייה של 15% לעומת רווח תפעולי של 163 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

   

  דודי ויסמן, נשיא קבוצת אלון ויו"ר רבוע כחול: "האסטרטגיה שנקבעה לאלון בדבר שילובם של עסקי מזון ודלק משני צידי האוקיינוס, ישראל וארה"ב, מוכיחה את עצמה ובגדול. אלון הפכה לחברת הסחר הגדולה בישראל, תוך הפגנת תוצאות כספיות מרשימות". 

   

  חטיבת האנרגיה - האחראית לרווחים 

   

  חטיבת המזון באלון תרמה הפסד נטו של 2.8 מליון שקל, צימצום של 18% לעומת הפסד של 3.4 מליון שקל ברבעון המקביל.

   

  חטיבת האנרגיה באלון, האחראית על מרבית הרווחים, רשמה רווח נקי של 99.4 מיליון שקל ברבעון - זינוק של פי 4.7 לעומת כ-20.8 מיליון שקל ברבעון המקביל 2004.

   

  לקבוצה בישראל 154 תחנות תדלוק ציבוריות פעילות, 270 תחנות פנימיות במושבים, קיבוצים ומת"סים, וכן 70 חנויות סופר אלונית. בנוסף, חתמה החברה על 70 הסכמים להקמת תחנות תדלוק ציבוריות חדשות נוספות.

   

  לדברי ויסמן, בכוונת החברה להמשיך ולהרחיב את עסקי האנרגיה והמזון למדינות נוספות בארה"ב, עד כה פעלה אלון ב-6 מדינות ולאחרונה רכשה החברה מפעל נוסף לייצור אספלט בקליפורניה.

   

  אלון צפויה להנפיק בבורסה את פעילות האנרגיה בישראל ובארה"ב (בנפרד).

   

  בעלי השליטה בקבוצת אלון הם: דודי וייסמן וגיסו עו"ד שרגא בירן (40%), התנועה הקיבוצית (34%) ואפריקה ישראל (26%).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דודי ויסמן, נשיא קבוצת אלון
  צילום: סיוון פרג'
  לב לבייב - שותף
  צילום: סיוון פרג'
  מומלצים